Hızırbey Mahallesi'nde yaşayan Ayşalı Çankaya, uzun zamandır hayır için bir bağışta bulunmak istiyordu. Bu hayırlı dile, Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği tarafından yapımına başlanan Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek hizmet binası vesile oldu.

AİLECE ALTIN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

Ayşalı Çankaya, oğlunun da desteğiyle 80 gram altın bağışta bulunmaya karar verdi. Aile fertleri de bu hayırlı işe ortak olarak 30 gram altın daha ekleyerek toplamda 110 gram altın bağışında bulundular. Bu altınların karşılığı olarak Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği'nin hesabına 256 bin lira yatırıldı.

BİR TUĞLA DA OLSA KATKI SUNMAK İSTEDİM

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Ayşalı Çankaya'yı evinde ziyaret ederek bu anlamlı bağıştan dolayı teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, "Hayırsever vatandaşlarımızın destekleri bizim için çok önemli. Bu hastanede tedavi görerek ayrılan herkesin duaları hepimize dağılacak inşallah." dedi. Ayşalı Çankaya ise "Bir tuğlada olsa katkı sunmak istedim. Önemli olan budur." diyerek duygularını dile getirdi.

Başkan Başdeğirmen, hastane inşaatının hafriyat aşamasına geçtiğini ve en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Kaynak: İHA