Isparta'da yapımına 2018 yılında başlanan Şehirlerarası Otobüs Terminali, 6 yıl aradan sonra tamamlanarak hizmete girdi. Günlük 500 otobüsün çıkışına uygun dizayn edilen otogarın açılış törenine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. 

ISPARTA OTOGARI HİZMETE AÇILDI

Çünür Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Isparta Otogarı törenle hizmete açıldı. Gerçekleştirilen törene Vali Aydın Baruş, AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri, otogar esnafları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Antalya Eğitim Bir Sen’den annelere özel piknik Antalya Eğitim Bir Sen’den annelere özel piknik

ISPARTA OTOGARI'NA İLGİ YOĞUN OLDU

Otogar işletmecileri adına konuşan aynı zamanda AK Parti Belediye Meclis Üyesi de olan Musa Macit, yeni otogar sayesinde hem otobüs işletmecileri hem yolcuların rahat edeceklerini belirterek, "Yeni otogarın tamamlanması konusunda hassasiyet gösteren Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Günlük 500 otobüsün çıkışına uygun şekilde inşa edilen otogarın Isparta'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

ISPRATA'YA YENİ PROJELER YOLDA

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapımına 2018 yılında başlanan ve tamamlanamadığı için kendi dönemlerine kalan otogarı esnaflarla birlikte yerinde inceleyerek plan değişikliğine gidildiğini ve onların arzusuna göre yapımının tamamlandığını belirtti. 1976 yılından bu yana 48 yıldır Isparta'ya hizmet veren eski otogarın artık boş kaldığını kaydeden Başkan Şükrü Başdeğirmen, "Eski otogarın olduğu noktada önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Altına 3 katlı kapalı otopark ve 2 bin öğrencinin aynı anda yararlanabileceği Öğrenci Yaşam ve Kültür Merkezi inşa edilecek. Aynı zamanda 80 bin metrekarelik bir kent meydanı oluşturulacak. Şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

"ISPARTA'YA YENİ BİR AVM KALDIRMAZ"

Yeni otogar alanında boş olan bölümlere ne olacağı konusunda henüz net bir karar çıkmadığını ancak kesinlikle AVM gibi bir şey düşünmediklerini aktaran Başkan Şükrü Başdeğirmen, "Bizim düşüncemiz burada bir düğüncü merkezi oluşturmak. Şimdi çevre illerimizde, ilçelerimizde bulunan esnaflarımızla görüşme halindeyiz. Başarabilirsek burada düğün eden vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alışveriş merkezi kuracağız. Nedir işte efendim mobilyacısı, beyaz eşyacısı, çeyizcisi, kuaförü, gelinlikçisi, konfeksiyoncusu burada olsun, düğün eden herkes gelsin buradan ihtiyaçlarını karşılasın düşüncesindeyiz. İnşallah bunu başarırız. Zira Isparta'da 4 AVM var ve yeni bir AVM'yi şehrimiz kaldıramaz" dedi.

ISPARTA OTOGARI COŞKUYLA AÇILDI

Isparta Valisi Aydın Baruş da yeni otogarın hayırlı olmasını diledi ve eski otogar alanının insanların sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde değerlendirilme düşüncesini takdirle karşıladığını belirtti. Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin açılış kurdelesi protokol ve esnaflar tarafından alkışlar eşliğinde kesildi. Protokol üyeleri seyahat firmalarının iş yerleriyle otogarda iş yeri bulunan esnafları ziyaret etti.

Isparta Otogarı Hizmette

Kaynak: DHA