İstanbul Fatih’te iddiaya göre, psikolojik sorunları olan bir kişi sesten rahatsız olduğu için üst komşusunun kapısını önce balyoz ve matkapla kırmaya çalıştı, başarılı olamayınca 4 kişinin bulunduğu evin dış kapısını ateşe verdi. Polis, itfaiye ve özel harekât polisleri olaya müdahale ederek saldırganı etkisiz hale getirdi.   

İSTANBUL’DA KOMŞU EVİNE ŞOK SALDIRI 

Olay, gece saatlerinde Fatih’te İskenderpaşa Mahallesi Feyzullah Efendi Sokak’ta yaşandı. İddiaya göre, 5 katlı binanın 4’üncü katında oturan ve psikolojik sorunları olan bir kişi, üst komşularının çıkardığı sesten rahatsız oldu. Eline aldığı balyoz ve matkap ile üst komşusunun kapısına vurarak açmaya çalıştı. 5’inci katta oturan komşuları neye uğradıklarını şaşırarak panik halinde polise haber verdi. Kapıyı balyoz ve matkapla açamayan saldırgan başarılı olamayınca bu sefer kapıyı ateşe verdi. 

SALDIRGAN POLİSLER TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRDİ 

Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri balyoz saldırgana müdahale etmekte güçlük çekince olay yerine polis özel harekât ekipleri sevk edildi. Özel harekât ekiplerinin çalışmasıyla saldırgan etkisiz hale getirilirken dairede bulunan 4 kişi itfaiye ekiplerince evin camından merdiven aracıyla tahliye edildi. Binadan dışarı çıkmak istemeyen saldırgan polis özel harekât tarafından etkisiz hale getirilerek sedye ile binadan dışarı çıkarıldı. Sedye ile dışarı çıkarılan saldırgan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alt komşularının saldırısına uğrayan 4 kişi, saldırgandan şikâyetçi olmak ve ifade vermek için polis merkezine götürüldü. 

“YARDIMCI OLSANIZA ADAM KAPIYI YAKIYOR”

Saldırı anında dairede olan ev sahibi Muhammet Enes, “Alt kattaki komşu eve matkapla içeri girmeye çalıştı, evin kapısını yaktı. Balyozla kapıya vurdu. Polisi aradık polis geldi. Camdan bağırıyorum ben polislere, yardımcı olsanıza adam kapıyı yakıyor. Adamı almıyorlar. Özel harekât geldi, tek bir adam ancak alabildi. Saldırgan benim alt komşum, daha önce hiçbir tartışma yaşamadık. Ruh hastası kendisi kuruluyor. Daha önce de biz polis çağırmıştık. Çevik kuvvet gelmişti kapıyı koçbaşıyla kırmıştı. Kapısını biz mi kırdık zannediyor artık. 2-3 akşamda bir geliyor. Daha önce 4-5 defa şikâyetçi olduk. Birinci kattaki komşu onu da rahatsız ediyor, saldırıyor. O da şikâyetçi oldu ama almıyorlar” dedi. 


 
 

Kaynak: İHA