Cumhuriyet Halk Partisinin eski İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer Barcelona’daki görüntüsü ile gündeme oldu. Barcelona’da düzenlenen Avrupa Yerel Yönetimler Derneği (ALDA) katılan CHP’li eski Başkanın yeni imajı görenleri şoke etti. 

TUNÇ SOYER BARCELONA'DAKİ GÖRÜNTÜSÜYLE ŞOK ETTİ

2019-2024 yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlık görevini üstelenen eski Başkan Tunç Soyer Barcelona’da görüntülendi. 13-15 Mayıs tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Avrupa Yerel Yönetimler Derneği (ALDA) Genel Kurulu’na katılım gösteren eski CHP’li başkanın yeni imajı gözlerden kaçmadı.

“BARIŞ İÇİN ÖNEMİNİ ANLATTIM”

Eski İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgeler Komitesi Başkanı olarak davet edildiğim buluşmada, yerel demokrasinin bölgesel kalkınma ve barış için önemini anlattım." ifadelerini kullandı.

YENİ İMAJI GÖZLERDEN KAÇMADI

Toplantıdan fotoğraflar paylaşan eski başkan Soyer’in yeni imajı ise görenlerin dikkatini çekti. Belediye Başkanlığı döneminde sakal uzatmayan ve her gün tıraş olan başkan, görevden ayrıldıktan sonra sakal bırakması ise medyada gündem oldu.

Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor… Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor…

Tunç Soyer Eski İzmir Belediye Başkanı 2

TUNÇ SOYER KİMDİR?

13 Mayıs 1959 yılında Ankara’da doğan Mustafa Tunç Soyer, eski bir siyasetçi ve hukukçudur. 2009-2019 yılları arasında da İzmir’in Seferihisar ilçesinin Belediye Başkanlığını yapmış ve burada yaptığı hizmetlerle adını duyurarak, 2019-2024 yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde CHP, Soyer'i aday göstermeyince koltuğunu Cemil Tugay'a devretti.  


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP