Urla istikametine doğru seyir halinde olan aracın sürücüsü 24 yaşındaki Emin Keskin, aynı istikamette seyir halinde olan belediye otobüsünü sollamak istedi. Bir anda sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu araç, önce otobüse çarptı ardından savrularak yol kenarındaki ağaca çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle otomobil ikiye ayrılırken, 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

BİR ANDA DİREKSİYON HÂKİMİYETİNİ KAYBETTİ

Olay ilçeye bağlı İskele Mahallesi Mithatpaşa Caddesi’nde meydana geldi. Urla istikametine doğru seyir halinde olan aracın sürücüsü 24 yaşındaki Emin Keskin, aynı istikamette seyir halinde olan belediye otobüsünü sollamak istedi. Bir anda sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu araç, önce otobüse çarptı ardından savrularak yol kenarındaki ağaca çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobil ikiye ayrılırken, kazayı 112 Çağrı Merkezlerine haber vermesi üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri yolda güvenlik önlemlerini alırken, itfaiye ekipleri araçta sıkışan 2 kişiyi dışarı çıkarttı. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolde araçtan dışarı fırlayan 23 yaşındaki Mehmet Ali Çiftçi ve araçta sıkışan sürücü Emin Keskin'in hayatını kaybettiği belirlendi. Otomobilde bulunan diğer kişi Muhammet Muharrem P. ise, ağır yaralı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. 

ÇARPMANIN ETKİSİYLE OTOMOBİL İKİYE AYRILDI

Öte yandan meydana gelen kazanın ardından ağaca çarpan otomobilin, çarpmanın etkisiyle ikiye ayrıldığı görüldü. Kazada hayatını kaybeden Emin Keskin ve Mehmet Ali Çiftçi'nin cenazeleri, savcı tarafından yapılan incelemenin ardından morga kaldırılırken, Muhammet Muharrem P.'nin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Trafik kazasında otomobilde bulunanların askerlik arkadaşı olduğu ve Urla'da buluştuktan sonra kazaya karıştıkları öğrenildi. Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

İzmir'de rehine krizi 3 saat sonunda çözüldü İzmir'de rehine krizi 3 saat sonunda çözüldü

Kaynak: İHA