Sıcak hava gidiyor, dondurucu soğuk geliyor! Türkiye, buz kesecek. Mart ayına dikkat… Sıcak hava gidiyor, dondurucu soğuk geliyor! Türkiye, buz kesecek. Mart ayına dikkat…

İzmir’de sadece 60 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği 3. Yaş Üniversitesinde eğitim gören 36 öğrenci, karne sevinci yaşadı. Ortaya çıkan tabloysa herkesi şaşırttı.

ŞAŞIRTAN GÖRÜNTÜLER

İzmir’de 2023 yılı Mart ayında Yaşlılar Haftası’nda başlayan ve 12 haftalık eğitimin ardından şubat ayında güz dönemi eğitimlerini tamamlayan 60 yaş üstü öğrencilere karneleri dağıtıldı. 60 yaş üstü öğrencileri ve 14-18 yaş arası öğrencileri buluşturma özelliği ile Türkiye’deki tüm 3. Yaş Üniversitesi programlarından farklılaşan kursun töreninde ortaya ilginç görüntüler de çıktı.

ÇOCUKLAR, ANNE VE BABALARININ VELİSİ OLDU

60 yaş üstü vatandaşların karnelerini ise çocukları aldı. Yüksel ve Abdurrahman Bayrak çiftinin karnelerini teslim alan oğulları Recep Bilgehan, “Öğretmenlerine annem ve babamın derslerini sordum. Onlar da bana ‘çok çalıştıklarını’ söyledi” şeklinde konuştu.  60 yaş üstü öğrencilerden Abdurrahman Bayrak, “Biz yıllarca oğlumuza velilik yaptık. ‘Karnelerin nasıl?’ diye hep biz ona sorduk. Şimdi o bizden acısını çıkartıyor. Bize güvenmedi ve karnelerimizin durumuna bakmak için yanımızda geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA