Murat Göğebakan’ın gerçek hikayesi, kalpte iz bırakan bir aşk, sanat ve yaşam destanı. Olarak tanımlanan filmde Yıldız Oyuncu olarak Tuvana Türkay yer alırken filmin yönetmenliğini ise Ali Ayyıldız Yapıyor.

ZORLU YAŞAM MÜCADELESİ..

Zorlu koşullarda süren hayatında yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan, bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yandan kendisine yapılan ihanetle yüzleşmesi ağır bir darbe almasına neden olur.

9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da doğan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezuniyetinden sonra bir müddet Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer alan Göğebakan aynı yıllarda dergâh eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı. 1995 yılına kadar Adana’da yaşadı.

1995 yılında İstanbul’a geldi. 1996 yılında Ben Sana Âşık Oldum isimli albümünü çıkardı. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde yılın şarkısı, en iyi söz, en iyi beste, en iyi rock şarkıcısı ve en iyi çıkış yapan şarkıcı kategorilerinde aday gösterildi ve en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülüne layık görüldü.

Sevenleri ona "Ağabey" diye hitap ettiler. Murat Göğebakan kendisine "Sevgi Adamı" lakabını takmıştı. Recep Tayyip Erdoğan için Uzun Adam şarkısını besteledi. Şarkı, Erdoğan tarafından 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında da bu şarkı kullanıldı.

İlber Ortaylı Antalyalılarla buluşarak Cumhuriyeti konuşacak İlber Ortaylı Antalyalılarla buluşarak Cumhuriyeti konuşacak

Uzun süre kanser (lösemi) tedavisi gören Göğebakan, 24 Temmuz 2014 tarihinde rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 31 Temmuz 2014 tarihinde hayatını kaybetti.