Antalya İpekten Sahne, Antalya seyircisinin karşısına bu kez bir kara komedi oyunu ile seyircisinin karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Mehmet Nuri Demir’in yaptığı, uyarlamasının Mert Sezgin’e ait olan tiyatro oyunun oyuncularını, Ufuk Ünver ve Mehmet Nuri Demir oluşturacak.

Eğlence ve zekâ dokusu barındıran kurguları ile bilinen bir yazar Amelie Nothomb’un romanından uyarlanan oyun, okuyucuları kadar izleyicilerini de birden çok duygu durumuna hazırlayacak.

AKM'de nostaljik şarkılarla geçmişi yad ettiler AKM'de nostaljik şarkılarla geçmişi yad ettiler

Northomb’un her kitabında olduğu gibi Kara Sohbette de gerilim giderek artacak, olaylar muzipçe öykülenecek ve beklenmedik bir sona ulaşılacak. Kara Sohbet, müthiş bir kara mizah diyalogu barındıracak.

KARA SOHBET’İN KONUSU

Jerome Angust havaalanında uçağının gecikmeli kalkacağını öğrendiğinde, bunun başına ne dertler açacağından habersizdir. Uçak saatinin gelmesini beklerken çantasındaki kitabını açıp okumaya başlar.

Yanına yaklaşıp onunla zorla sohbet etmeye çalışan densiz adamı ilk başta pek önemsemez. Ne var ki kısa sürede işin rengi değişir. Adının Textor Texel olduğunu söyleyen tuhaf yabancı, Jerome Angust'ü canından bezdirecek kadar çenesi düşük, sinir bozucu biridir.

Hiç istemediği halde ona zorla kendini dinletir; kendi yaşam öyküsünü anlatmaya başlar. Küçüklüğünde kedi maması yediği günler, tecavüzler, cinayetler, yığınla saplantılar..

Jerome Angust, giderek bu hastalıklı insanın kendi hayatında önemli bir yer tuttuğunu anlar. Üstelik Textor Texel'in havaalanında bulunuşu da bir rastlantı değildir. Jerome Angust'ü adım adım çileden çıkaran büyük bir işkenceye dönüşür.