Suriye uyruklu bit şahsın Kayseri’de küçük bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine başlayan olaylar Türkiye’deki birçok kente sıçradı. Gerginliğin artması üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı radikal bir karar aldığını açıkladı. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda oynanacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı maçı için kurulan dev ekranlardaki yayının yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. 

KAYSERİ’DE HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ 

Kayseri'de Suriye uyruklu şahsın küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarı sonrası başlayan ve güçlükle yatıştırılan olaylar Antalya'ya Hatay, Gaziantep ve Adana gibi birçok şehre sıçradı. Yaşanan bu olayların ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla milli maç için düzenlenecek olan dev ekran yayınının iptal edildiğini duyurdu. 

MAÇLAR İPTAL EDİLDİ 

Yaşanan olayların üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda 2 Temmuz Salı (bugğn) saat 22.00’da oynanacak olan Türkiye- Avusturya maçı için kurulan dev ekranlardaki yayınların iptal edildiğini açıkladı. Büyükkılıç, “Değerli hemşerilerimiz, görülen lüzum üzerine yarın akşam planladığımız “Milli Maç” yayınımız iptal edilmiştir” ifadelerini kullandı. 

Burdur Maç Heyecanı 1


                             
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP