Antalya Kemer Belediyesi eğitimin önündeki engelleri bir bir yıkıyor. ‘Eğitim varsa gelecek var’ projesi adı altında her yaştan öğrenci için birçok vaat hayata geçirildi. İlçeye yapılan kreşlerden, Üniversite burslarına, ücretsiz servis imkanlarından yeni yapılan fakülte ve yurt binalarına kadar birçok proje Kemer Belediyesi sayesinde kentte hayat buldu.

KEMER’DE EĞİTİM ENGELLERİ BİR BİR YIKILIYOR

Eğitime yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren kendisi de emekli öğretmen olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Eğitim varsa gelecek var” sloganı ile çok sayıda sürdürülebilir eğitim projesine imza atmaya devam ediyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Eğitim olmadan hiçbir başarı sağlanamaz. Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin her kademesinde varız. Çocuklarımız anaokulundan üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet.” dedi. 

6500 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE MALZEMESİ DESTEĞİ

Eğitime verdiği önem ve yaptığı katkılarla Türkiye’de birçok belediyeye örnek olmaya devam eden Kemer Belediyesi, ana sınıfını 8’inci sınıfa kadar öğrenim gören 6 bin 500 öğrenciye kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak karşılıyor. Gelecek yılki eğitim ve öğretim yılının kırtasiye malzemelerini alarak hazırlamaya başlayan Kemer Belediyesi, okullar açılmadan öğrencilerin kırtasiye malzemelerini okullara teslim edecek. Eğitimin her alanında katkılarını sürdüren Kemer Belediyesi, ilçe genelinde bulunan tüm okulların boya, badana, tamir, tamirat, çevre düzenlemesi, temizliği ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. 

LİSE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI 

Kemer’de yaşayan lise öğrencilerinin ulaşımında da desteğini sürdüren Kemer Belediyesi, 1.400 lise öğrencisini ücretsiz olarak evlerinden alınıp okula, okuldan alıp evlerine, okuldan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’na ve buradan da evlerine güvenli şekilde taşınması sağşlanıyor. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS DESTEĞİ 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, daha önce restoran ve gazino olarak kullanılan Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde yer alan binayı eğitim yuvasına dönüştürdü. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu alanında uzmanlaşmış öğretmenler ile üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz olarak eğitim desteği sağlanıyor. Anaokulundan itibaren eğitim alan öğrencilere destek olan Kemer Belediyesi, üniversiteyi kazanan öğrencileri de yalnız bırakmıyor. Ailesi Kemer’de ikamet eden 1100 öğrenciye Kemer’deki turizmcilerin de desteğiyle ayda 1.500 lira burs desteği veriyor. 

KEMER’E KAZANDIRILAN ANAOKULLARI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yer tahsisini Kemer Belediyesi’nin sağladığı ve Kemer'in ilk turizmcilerinden olan Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman tarafından yaptırılan Kemer Belediyesi Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni eğitime kazandırdı. 

KEMER’E FAKÜLTE VE YURT BİNASI  

Kemer Belediyesi’nin yer tahsisi ve katkılarıyla Kuzdere Mahallesi'nde Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli üniversite yurdu yapılıyor.  Kuzdere Mahallesi'ndeki Kemer Belediyesi'ne ait 719 ada 2 parseldeki yaklaşık 12 dönümlük alanda 4 katlı Denizcilik Fakültesi'nin 4 bölümden (Lojistik, Gemi Makineleri İşletme, Denizcilik İşletmeleri ve Deniz Ulaştırma İşletme) oluşacak.  İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği fakülte ve yurt binasında her bölümün ayrı derslikleri ile laboratuvarları ve idari personel odaları ve 500 kişilik konferans salonu yapılacak. Öğrenci yurdu binasında yemekhane, kantin, çalışma odaları ve öğrenci odaları yer alacak.

ENGELLİ BİREYLERE DESTEK  

Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Kemer Belediyesi, engelli bireylerin gelişimleri ve sosyal hayata daha fazla adapte olması için başlatılan ortak projede engelli bireylere spor, çeşitli aktiviteler ve yoga eğitimi veriliyor.Haftanın bir günü ABB Çamyuva Hizmet Binası’nda yapılan proje kapsamında Kemer Belediyesi Psikoloğu Sevilay Bozkaya, engelli bireylerle sohbet edip duygu çalışması yapıyor.  

TEKİROVA MAHALLESİ’NE YÜKSEKOKUL YAPILACAK

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yoluna emin adımlarla yürümeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İstanbul'da Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ile görüşerek, Tekirova Mahallesi’ne bir yüksekokul yapma sözü aldı. Eğitime yaptığı büyük katkılarla bilinen İstanbul'da Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle 2025 yılında yüksekokul yapımına başlayacaklarını söyledi. 


 
 

Kaynak: Kemer belediyesi-bülten