Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kuruluşunun 25. yılına özel hazırladığı 'Kentler/İzler/Yüzler' adlı sergi Kepez'de bulunan Dokumapark Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle bugün 15.00'te buluşacak.

KENTE IŞIK TUTACAK

Kepez Belediyesi'nin yeni Başkanı Mesut Kocagöz’ün de davet edildiği ancak tutuklu oluduğu için katılamayacağı sergi; kentin sosyolojik yapısına farklı bir bakış açısı sunarak sanatseverlerle buluşacak.

KENTE FOTOĞRAFLA FARKLI BAKIŞ

Sergilenen resimler, Akdeniz Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü öğrencileri tarafından üretildi. Kentlere farklı bakma biçimleri geliştirmeyi hedefleyen sergi, kentte yaşayanları ve mekanla kurdukları sosyolojik, kültürel ve tarihsel ilişkileri de görselleştirmeyi amaçlıyor. 

FOTOĞRAF İZLERİN PEŞİNDE

İzler başlığı altında toplanan fotoğraflar; soyut fotoğraf, deneysel fotoğraf ve stüdyo derslerinde üretilen çalışmaların seçkilerinden oluşturuluyor. Portre, moda ve tanıtım dersleri ise farklı üretim tarzlarıyla, yüzlerin hem biçimsel hem de anlamsal derinliğine odaklanıyor. Sergide ayrıca BASE, Moon and Stars Project, Sanata Bi Yer gibi oluşumların seçkisine giren öğrencilerin fotoğraf çalışmalarına da yer veriliyor.

Meryem Uzerli’nin Yeni Projesi Ru Dizisi Konusu Nedir? Oyuncuları Kim? Ru Dizisi Nerede Çekildi? Meryem Uzerli’nin Yeni Projesi Ru Dizisi Konusu Nedir? Oyuncuları Kim? Ru Dizisi Nerede Çekildi?

DOĞAYA YENİ BAKMA BİÇİMLERİ

Fotoğrafın farklı alanlarını kapsayan sergideki çalışmalar, geçmiş gelecek ve şimdiyle ilgili zamansal kurguları, yapay zeka desteğiyle üretilerek hibrit çalışmaları, doğaya yeni bakma biçimlerini, sektörel  ve teknolojik yeni gelişmeleri de sunuyor.

SERGİDE 43 ÖĞRENCİNİN ESERLERİ YER ALACAK

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin kuruluşunun 25. yılında Fotoğrafçılık Bölümü tarafından düzenlenen 'Kentler/İzler/Yüzler' adlı sergide 43 öğrenciye ait farklı boyutlarda siyah beyaz ve renkli fotoğrafların yanı sıra kısa videolarında gösterime sunulacak. Serginin küratörü ve proje sahibi Fotoğraf Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nafia Öçzdemir Hanyaloğlu tarafından bidirildi. Hanyaloğlu 05 Mayıs 2024’e kadar açık kalacak sergiye tüm Antalyalıları ve fotoğraf tutkunlarını davet ederken, fotoğrafa, kente, yapay zekaya yeni bir bakış getirmeye çalıştıklarını da ifade etti.

Muhabir: YEŞİM ERTAN