Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, Kent Ormanı'nda düzenlenen renkli ve anlamlı etkinliklerle kutladı. Etkinliğe katılan öğrenciler, belediye yemekhanesi atıklarından üretilen organik mamalar ile sokak hayvanlarını besledi. Belediye seralarında özenle yetiştirilen çiçeklerde, yine belediyenin ürettiği  toprakla buluşturuldu.

KEPEZ'DE MİNİKLER DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Kepez’de Dünya Çevre Günü’nde çok özel bir etkinlik düzenlendi. Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, öğrencilerle beraber kutladı. Kent Ormanı’nda düzenlenen etkinliğe, İrenoğulları İlköğretim Okulu ve Yedi Kuyular İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı. Öğrenciler, ‘Bir Kap Sevgi’ yazılı besleme kapları ile sokak hayvanlarına mama bırakarak onlara olan sevgilerini ve duyarlılıklarını gösterdiler. Daha güzel bir çevre için öğrenciler, çiçek dikim etkinliği de gerçekleştirdi. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün adının yer aldığı saksılarda çiçekler toprakla buluşturuldu. Ayrıca parmak boyama ve kağıt katlama etkinlikleri ile çevre farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar yaptılar. 

MİNİKLER BİR KAP SEVGİ BIRAKTILAR

Etkinlikte, Kepez Belediyesi’nin sıfır atık projesi de ön plandaydı. Belediye yemekhanesinden çıkan atıklardan üretilen organik mamalar sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıldı. Bunun yanı sıra sera ve tarım atıklarından elde edilen organik kompost ve belediye seralarında özenle üretilen çiçekler de etkinlikte yer aldı. Kepez Belediyesi’nin bu anlamlı etkinliği, çevre bilincinin artırılması ve daha yaşanabilir bir dünya için atılan önemli bir adım oldu. 

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Dünya Çevre Günü, İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansından bu yana, her yıl 5 Haziran tarihinde, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla kutlanmaktadır. Her yıl değişik bir tema ile kutlanan bu özel gün bu yıl “Hepimizin Bir Dünyası Var” temasıyla kutlanıyor.
 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten