Antalya Kepez’deki doğalgaz yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz vatandaşlara müjdeyi böyle verdi. 

BAŞKAN MESUT KOCAGÖZ DUYURDU

Kepez ilçesinde bu yıl 8 mahalle daha konforlu enerji doğalgazla buluşuyor. 87 kilometre dağıtım, 52 km servis hattı çalışmasıyla 16 bin konuda doğalgaz götürülecek. Yılsonunda ise ilçede gazın ulaştığı konut sayısı 174 bin olacak. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, doğalgaz dağıtım şirketi Enerya temsilcileriyle ilçede devam eden ve planlanan doğalgaz yatırımlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Enerya Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukçu, başkanlık makamındaki toplantıda, bu yıl Kepez ilçesinde hangi mahallelerde doğalgaz hattı çalışması yapacaklarıyla ilgili bilgi verdi.  

BU MAHALLELER DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Başkan Mesut Kocagöz de bilgilendirmenin ardından yaptığı açıklamada bu yıl ilçede 8 mahalleyi temiz ve konforlu enerji doğalgazla buluşturacaklarının müjdesini verdi. Başkan Kocagöz, gaz dağıtım şirketi öncülüğünde Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerini güvenli, konforlu ve çevreci ısıtma sistemi doğalgazla buluşturacaklarını açıkladı. 

KEPEZ'DE HEDEF TÜM MAHALLELER

Kepez ilçesinde 68 mahalle olduğunu anımsatan Kocagöz, “Yılsonu itibariyle 40 mahallemize gazı ulaştırmış olacağız. Hedefimiz, tüm mahallelerimizi temiz ve konforlu enerjiyle buluşturmak. Görev yıllarımız içerisinde bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışacağız.” ifadesini kullandı. Başkan Mesut Kocagöz döneminde yatırım programına alınan mahallelerde doğalgaz altyapı çalışmaları da başladı. Yapımına başlanılan 87 km dağıtım ve 52 km servis hattıyla 8 mahallede 16 bin konut doğalgaz ulaştırılacak.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI 

İlçenin doğu yakasında yer alan Mehmet Atay Caddesi’nde montajına başlanılan çelik borularla gaz,  imara uygun konutlaşması büyük oranda tamamlanan Hüsnü Karakaş, Sütçüler, Gazi ve Göksu mahallelerine ulaştırılacak. Gaz dağıtım şirketi, daha sonra ilçenin batı yakasındaki Esentepe, Çamlıbel, Göçerler ve Fatih mahallelerinde şebeke imalatı çalışmalarını sürdürecek. Fatih Mahallesi’nde, gaz çalışması, imara uygun konutlaşmanın tamamlandığı bölümünde gerçekleştirilecek. 

Konut

KEPEZ’DE SAYI 174 BİNE ÇIKACAK

Doğalgaz hattı çalışması sonucu yolların bozulan asfalt ve kaldırımının bakım ve onarımı da Kepez Belediyesi ve gaz dağıtım şirketi işbirliğiyle yapılıyor. Bu yılın yatırım planlamasıyla 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahallede doğalgaz çalışması tamamlanmış olacak. İlçede, bu yıl 87 km dağıtım hattı, 52 km servis hattı yapılarak, 16 bin konutun kapısına doğalgaz götürülecek. Yılsonunda ise gazın ulaştırıldığı konut ve potansiyel konut sayısı 174 bin olacak.  
 

Kaynak: BÜLTEN