Çocuk Fitness Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri finalinde Türkiye 3’ncüsü olan Kepezli 13 yaşındaki Sevinç Özdemir, milli takıma seçilmesi durumunda Sırbistan’daki dünya şampiyonasına katılacak ve Türkiye’yi temsil edecek.

SIRBİSTAN İÇİN HAZIRLANIYOR

Kepez Belediyesi Spor Kulübü jimnastikçisi Sevinç Özdemir, Çocuk Fitness Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri finalinde Türkiye 3’ncüsü olarak dünya şampiyonasına katılmak için biletini aldı. Aydın Kuşadası’ndaki seçmelerde 128 kız rakibi olan Özdemir, jimnastik geçmişi, sunduğu koreografi ve güçlü fiziği ile rakiplerinin çoğunluğunu eleme başarısı gösterdi. Türkiye Jimnastik Federasyonu’nun düzenlediği seçmelerinde puanlamada yüzde 70 federasyon hakemleri etkili olurken kalan yüzde 30’da ise Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu hakemleri etkili olacak. 

DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAK

Kepezli Özdemir, bu sonuçla Teknik Merkez Hakem Kurulu uygun görmesi halinde çocuk fitness milli takımına davet alacak. Davet edilmesiyle Haziran ayında Sırbistan’da düzenlenecek dünya şampiyonasına katılacak olan 13 yaşındaki Özdemir, büyük sevinç yaşadı. Özdemir’in spora başladığı 8 yıldır çalıştırıcılığını yapan İsmail Taflı, son 1 yıldır bu yarışmaya katılma kararı alarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Katılması halinde dünya şampiyonasında iyi bir derece almak için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirten antrenör Taflı, koreografilerini geliştireceklerini söyledi.  

Kaynak: Kepez Belediyesi / Bülten