Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi, Kütüphaneler Haftası'nın ilk gününü Ressam Tuncer Ertuğrul'un 'Dönem Resimlerim' adını verdiği sergisini açarak kutladı. 

Dokumapark'ta 'Kentler / İzler / Yüzler' sergisi sanatseverleri bekliyor Dokumapark'ta 'Kentler / İzler / Yüzler' sergisi sanatseverleri bekliyor

SANATÇI ERTUĞRUL'DAN ÖZEL İLGİ

Sergide Ressam Tuncer Ertuğrul’un çeşitli dönemlerde yaptığı pek çok malzemenin kullanılarak oluşturulduğu eserler; sanat severler, kütüphane ziyaretçileri ve çocuklar tarafından ilgi ve beğeniyle izleniyor. Sanatçının gelenleri bizzat karşıladığı sergide resimler, resim teknikleri ve sanat tarihi konusunda güzel sohbetler de paylaşılıyor. 

Tuncer 2

SOFRALARDAN TUVALE DOKUNAN FELSEFE

Ressam Tuncer Ertuğrul, sergisinde sofralarda fazla gelen ve çöpe atılmaması gereken yiyeceklerin değerlendirilerek birçok yemek çeşidi yapılması örneğinden yola çıkılarak atık ürünlerden de sanatın muhteşem dokunuşlarının mümkün olabileceğini gözler önüne seriyor. Katılımcıların 'kaçırılmaması gerekiyor' yorumları ile değerlendirdiği sergi, 30 Nisan 2024 tarihine kadar Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonu'nda ziyaretçilerini bekliyor.

Muhabir: YEŞİM ERTAN