Çalışmalar kapsamında 550 metre uzunluğundaki ve ortalama 4,5 metre genişliğindeki sahil bandında faaliyet gösteren ekipler, sahil yürüyüş yolunu yenileyerek bölgeye modern bir görünüm kazandırdı. 650 metre bordür taşı da döşenen yolda yenileme çalışmaları çok kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

KIZ KALESİ YOLLARI YENİLENDİ 

Kızkalesi Muhtarı Murat Kale, Büyükşehir Belediyesi'nin Kızkalesi'nde yaptığı çalışmalara övgüde bulundu. Kale, "Taşlar tamamen kırılmıştı. Bu sorunu Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'e ilettik. Yürüyüş yollarımızın taşları yenilendi ve Kızkalesi'ne yakışır bir yol oldu" dedi. Kale, sahillerin bir ayna görevi gördüğünü ve insanların sahil kenarında aileleriyle birlikte zaman geçirirken bazı kriterlere de dikkat ettiğini belirterek şunları söyledi:

Tarihe tantuni lezzeti de katıldı! Mersin Valisi Kızkalesi'nde tantuni pişirdi! Tarihe tantuni lezzeti de katıldı! Mersin Valisi Kızkalesi'nde tantuni pişirdi!

"Buraya gelen insanlar güneşlenmeye ve denize geliyor. Dolayısıyla sahildeki düzen, temizlik, intizam ve ailelerin rahat etmesi; buradaki işletmecilere, otellere ve misafirlere pozitif anlamda katma değer sağlıyor. Burası, Büyükşehir Belediyesinin mavi bayraklı plajlarından biri. Bu deniz ve sahil başka bir yerde yok. Bu anlamda Büyükşehir'in katkısı çok büyük. Kızkalesi, Mersin'in dünyaya açılan kapılarından biri."

YENİLENEN SAHİL YOLU TURİSTLERDEN DE TAM NOT ALDI

Kızkalesi'nin hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gördüğü bir bölge olması nedeniyle, yenilenen sahil yolu turistlerden de büyük beğeni topladı. Turistler, sahil yolunun daha güzel ve modern hale gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KIZKALESİ'NDE YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kızkalesi'nde sahil yolunun yenilenmesinin yanı sıra, bölgede altyapı ve diğer yatırımlara da devam ediyor. Belediye, Kızkalesi'nin turizm potansiyelini daha da geliştirmek için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Kaynak: İHA