Konyaaltı Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, seminerden atölye çalışmalarına kadar çok sayıda etkinlik düzenliyor. Etkinlikler kapsamında “Bir Başka Rapunzel” adlı Ekolojik Tiyatro oyunu da sahnelenecek.

ETKİNLİKLER SEMİNERLE BAŞLAYACAK

İlk etkinlik olarak 4 Haziran Salı günü saat 11.00'de Konyaaltı Belediyesi Ana Hizmet Binası'nda sürdürülebilirlik danışmanı Işıl Dilmen Düzgünçınar tarafından Çevre ve İnsan-Sürdürülebilir Yaşamın Temelleri” konulu bir seminer düzenlenecek. Bu seminerde, çevre ile insan arasındaki bağın önemi ve sürdürülebilir yaşamın gereklilikleri hakkında katılımcılara bilgi verilecek.

HAYATPARK'TA ÇEVRE BİLİNCİNE YOLCULUK

5 Haziran Çarşamba günü HayatPark'ta gerçekleştirilecek etkinlikler, çevre bilincini pekiştirecek etkinliklerle dolu olacak. Saat 14.00'te "Atıktan Sanata" adlı resim sergisinin açılışı yapılacak. Ardından saat 14.30'da, çocuklara çim tohum ekimi etkinliği ile doğaya katkıda bulunmaları sağlanacak. Aynı gün saat 15.30'da ise “Bir Başka Rapunzel” adlı ekolojik tiyatro oyunu ile çevre konusundaki farkındalık daha da artacak.

KONYAALTI'DA TEMİZLİK VE ÇEVRE BİLİNCİ EŞ ZAMANLI İLERLİYOR

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada, çevrenin korunmasının önemini vurgulayarak, "Daha yaşanabilir bir çevre ve dünya için çevresel sorunlara karşı farkındalık oluşturmalıyız. Bizler de 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızda çevre duyarlılığını artırmayı amaçlamaktayız. Ücretsiz gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi- Bülten