Geçtiğimiz günlerde Antalya’da gündem olan ‘Cuma namazına giden personele tutanak tutulduğuna’ dair iddialarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Konyaaltı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda iddialara cevap veren Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek “Çalışma saatinde görev yerini terk eden personelin nerede olduğunu tabi ki soruşturacağız. Burası bir kurum; kimsenin çalışmama, yöneticisine haber vermeden kurumu kapatıp gitme gibi bir lüksü yok. Mezhep üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Bunu seçim zamanı da yaptınız. Biz kimin nereli olduğuna değil, görevini ne şekilde yerine getirip getirmediğiyle ilgileniriz” dedi.

KONYAALTI BELEDİYESİ PERSONELİNE AYRIMCILIK İDDİASI 

Konyaaltı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı Beydağları Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis başkanlığını Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan’ın yaptığı mecliste maddeler oy birliğiyle karara bağlandı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan Konyaaltı Belediyesi meclis üyesi ve AKP sözcüsü Murat Sevinç, Başkan Kotan’a, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar’ın Konyaaltı Belediyesi’nde dil, ırk, mezhep ayrımcılığı yapıldığı iddialarını sordu.

MEZHEP ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYI BIRAKIN

Başkan Kotan, iddiaları reddederek, "Çalışma saatlerinde görev yerini terk eden personelin nerede olduğunu tabi ki soruşturacağız. Burası bir kurum; kimsenin çalışmama, yöneticisine haber vermeden kurumu kapatıp gitme gibi bir lüksü yok. Mezhep üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Bunu seçim zamanı da yaptınız. Biz kimin nereli olduğuna değil, görevini ne şekilde yerine getirip getirmediğiyle ilgileniriz" şeklinde konuştu.

DEVLETİN KAPISI KAPANMAZ

Başkan Kotan, ayrıca, "Devletin kapısı kapanmaz arkadaşlar. Birim sorumlusunun ve müdürün kapının kapalı olduğundan haberi yok. Ve kapılar neden kapalı diye soruşturma başlatılıyor. Biz birimin neden kapalı olduğunu soruşturuyoruz" diyerek, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

BAŞKAN KOTAN, DOĞRU BİLGİYİ VERME ÇAĞRISI YAPTI

Başkan Kotan, iddiaların doğru olmadığını ve kamuoyuna yanlış bilgi verildiğini ifade ederek, "Böyle siyaset olmaz. Olay şu şekilde oluyor; saat 14.00’ü geçerken birime gidiliyor. Kapılar kapalı. Birim sorumlusunun ve müdürün kapının kapalı olduğundan haberi yok. Ve kapılar neden kapalı diye soruşturma başlatılıyor. Biz birimin neden kapalı olduğunu soruşturuyoruz" şeklinde konuştu.

KONYAALTI BELEDİYESİ'NİN AÇIK KAPI POLİTİKASI

Başkan Kotan, son olarak, "Böyle bir iddia ya da şikâyet varsa beni 7/24 arayabilirsiniz. Beni ararsınız ben de size doğrusunu anlatırım. Ama siz bana sormadan basın açıklaması yaparak kamuoyuna yanlış bilgi veriyorsunuz. Sorup doğru bilgiyi aldığınızda yine gidip basın açıklaması yapabilirsiniz" diyerek, Konyaaltı Belediyesi'nin her zaman doğru bilgiye ve açık kapı politikasına sahip olduğunu vurguladı.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi- Bülten