Antalya’nın Kumluca ilçesindeki bir kurban pazarında besiciler mağduriyetlerini dile getirdi. Seslerini video aracılığı ile duyurmaya çabalayan besiciler kesik olduğunu ve bu yüzden de hayvanlarının telef olduğunu söyledi. Kumluca Belediyesi’nin ise hizmetlerini yerine getirmediğini iddia eden besiciler mağduriyetlerinin giderilmesini için yetkililere seslendi.

KURBAN BAYRAMI GELDİ ÇATTI

Kurban Bayramı artık geldi çattı. 15 Mayıs Cumartesi günü (yarın) arife günü sonrası bütün bir yurtta bayram heyecanı başlayacak. Kimi vatandaşlar büyüklerini ziyaret edecek, kimi vatandaşlar ise ailesi ile güzel bir tatil yapacak. Bunların haricinde bazı vatandaşlarda dini ibadetlerini yerine getirmek için kurban pazarlarının yolunu tuttu. Fakat Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan  bir kurban pazarındaki besiciler durumlarından şikayetçi.

Antalya Kurbanlık 23

KUMLUCA’DA BESİCİLER MAĞDUR

Kumluca kurban pazarında ismi öğrenilemeyen bir besici şikayetlerini video aracılığı ile dile getirdi. Kurban pazarındaki besicinin iddiasına göre geceden beri suların akmadığını ve hayvanların sıcaktan telef olduğunu söyledi. 2 güne bir yapılması gerek ilaçlamaların hiç yapılmadığını ve ortalığın pire kaynadığını iddia eden besici Kumluca Belediyesi’nin ise görevlerini yerine getirmediğini vurguladı.

Kurbanlık Dana Iha

‘SUSUZLUKTAN DOLAYI HAYVANLARIMIZ TELEF OLDU’

Susuzluktan dolayı hayvanlarının telef olduğunu belirten ismi öğrenilemeyen besici videosunda, ”Kurban pazarındayız bizim burada sularımız yok! Tuvalete gideceğiz tuvaletlerimiz ağzına kadar tıkalı. Hayvanlarımı su açacağız suyumuz yok. Hayvanlar susuzluktan kırılıyor. İlaçlama yok. Biz belediyeden ne isteyeceğiz? Telef olan hayvanlarımız kaçtı. Kesip atmak zorunda kaldık” dedi.  

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP