Manavgat Boğaz Sahili’nde yer alan ve 2003 yılından bu yana Mesire Alanı olarak kullanılan  254 dönüm büyüklüğündeki alanın Manavgat Belediyesi'ne tahsisi iptal edildi. Halkın kullandığı alan bundan sonra Kültür ve Bakanlığı tasarrufunda olacak. Mesire alanı olarak halkın kullanımına sunulan alanla ilgili Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen basın açıklaması gerçekleştirdi.

İPTAL EDİLDİ

Basın açıklamasına destekleri için katılımcılara teşekkür eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gelinen süreci özetlediği konuşmasında;

"Manavgat Boğaz sahilimizde bulunan ve halkımızca 2003 yılından bu yana Mesire Alanı olarak kullanılan alanın da içinde yer aldığı 254 dönümlük alanın belediyemize olan tahsisi Kültür ve Turizm Bakanlığınca haksız bir gerekçe ile iptal edilmiştir" dedi.

MANAVGAT HALKININ NEFES ALACAĞI ALAN

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen basın açıklamasının devamında;

"Manavgat halkının nefes alacağı ve uygun maliyet ile yararlanacağı bir yatırıma dönüştürmeyi amaçladığımız bu tahsisin iptali kabul edilemez. Manavgat Belediyemiz, duyarlı Manavgat halkı ile birlikte her zaman kentinin öz değerlerini korumuş, kollamış, sahip çıkmıştır. Manavgat halkımızın yıllardır mesire alanı olarak kullandığı, çocuklarımızın nefes alanı, halkın evi olan belediyemizde kalmalıdır" ifadelerini kullandı.

CHP MİLLETVEKİLLERİ, İL BAŞKANI VE ÇOK SAYIDA PARTİLİ AÇIKLAMAYA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Cavit Arı, Mustafa Erdem, Sururi Çorabatır ile Aliye Coşar’ın yanı sıra CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’in de katıldığı açıklamada tepkiler üst düzey oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan CHP İl Başkanı Nuri Cengiz şu ifadelere yer verdi:

“Halkın kullanım alanından alınıp, ranta kurban edilecek olan sorgun sahili Manavgat İlçemizin Boğaz bölgesinde bulunan 254 dönümlük cennet gibi bir araziye sahip olan bu bölgeye Manavgat belediyemiz sosyal tesisleriyle halka açık bir şekilde sunmaktadır. Manavgat halkının nefes alabileceği, ailesi ile birlikte Manavgat’ın doğal güzelliğinden istifade edebileceği bu alanın Manavgat halkının yararına kullanılmasına devam edilmelidir.Bu Alanın Manavgat Belediyesine olan tahsisinin haksız ve mesnetsiz bir biçimde iptal edilmesi kararından derhal geri dönülmelidir. Halkın kullanım alanlarını kısıtlayan tüm uygulamaları ısrarla reddedeceğiz! Milletvekillerimiz Cavit Arı, Aliye Çoşar, Sururi Çorabatır, Mustafa Erdem, İl Yöneticilerimiz, STK’larımız ve Manavgat halkımız ile birlikte Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’in düzenlemiş olduğu “Mesire Nefestir” basın açıklamasına katıldık.”