Antalya, Manavgat’ta vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu senede bir klasiğe şahit oldu. Manavgat- Side Su Altı Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübü üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı anlamlı bir etkinlikle kutladı. Side Limanı'ndaki etkinlikte kulüp öğrencileri ve eğitmenler, denizde Türk bayrağı açtı. Etkinliği yerli yabancı turistler de takip etti.

MANAVGAT’TA BİR 23 NİSAN KLASİĞİ

Kulüp Başkan Yardımcısı Şahin Kaptan, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri projede, öğrencilere su altı arama kurtarma eğitimleri verdiklerini ve bu eğitimlerin devam edeceğini belirtti. Kaptan, "23 kişilik ekibimizle, 23 Nisan'da şanlı Türk bayrağımızı sudan çıkartıp göğe yükselttik. Bu etkinlikle öğrencilerimizin milli değerlerimizle bağlarını güçlendirmeyi ve onlara sporun yanı sıra disiplinli bir eğitim vermek istiyoruz" dedi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER BAŞKAN KARA VERDİ

Bir başka etkinlikte Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü tarafından hazırlandı. Hazırlanan resmi programa Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, devlet erkânı, oda başkanları, STK temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, gaziler, öğrenciler ve ile yüzlerce vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen kutlama töreninde çocuklar günün anlamına ithafen bando gösterisi, şiir, koro dinletisi, bayrak geçişi ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Kent genelinde yapılan resim, şiir ve kompozisyonda dereceye girenlere ise ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara takdim etti.

"BAYRAMIN GERÇEK SAHİBİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ"

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türk gençliğinin Atatürk değerlerine sonuna kadar sahip çıkacağını belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kaymakamlığımızın düzenlediği tören ile bir kez daha coşkuyla kutladık. Çocuklarımız, Cumhuriyet ve Atatürk değerleri ile yetişmeli ve bu kazanımlara sahip çıkmalı. Bayramın gerçek sahibi olan çocuklarımızın daha güzel ve daha aydınlık bir dünyada yaşaması en büyük temennimiz. Bu vesile ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da güzel yarınlar diliyorum. Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Antalya Hava Durumu: 19 Mayıs Pazar günü ilçelerde detaylı hava durumu... Antalya Hava Durumu: 19 Mayıs Pazar günü ilçelerde detaylı hava durumu...

-

Kaynak: HABER MERKEZİ