Marmaris'te, Ketenci Deresi'nin deniz kumlarıyla kapanması ve akışının engellenmesine son vermek için Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri ortak bir çalışma yürüttü. Bu çalışmada, dere ağzına dalgakıran vazifesi gören beton bariyerler yerleştirildi.

DERE AĞZINA DALGAKIRAN BARİYERLER YERLEŞTİRİLDİ 

Marmaris Belediyesi ekipleri, ilçe genelindeki derelerde periyodik olarak temizlik çalışmaları yürütüyor. Bu çalışmalarda MUSKİ ekipleri de iş makinalarıyla destek veriyor. Marmaris Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri de Karadere, Ketenci Deresi ve Yetim Deresi'nde temizlik ve yıkama çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmalarda derelere atılan çöpler toplandı ve noktasal yıkama işlemleri yapıldı. Bu sayede dere ağzının deniz kumlarıyla kapanması önlenecek ve su akışının kesintisiz devam etmesi sağlanacak. Böylece derede yosun ve koku oluşumunun önüne geçilecek.

Kemal Elgin Bulvarı üzerinde bulunan yağmur suyu ızgara içlerinde biriken yaprak, izmarit, toprak gibi atıkların temizliğini de yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını diğer cadde ve sokaklarda da sürdürüyor.

Kaynak: DHA