Marmaris'in Armutalan seyir tepesinde belediye ekipleri, halatlarla aşağı inerek zorlu şartlarda çevreyi temizledi. Sıcak havaya ve engebeli araziye rağmen özveri ile çalışan ekipler, 35 torba atık topladı.

HALATLARLA ÇÖP TOPLADILAR 

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı yoğunluğunun ardından ilçenin temizliği için çalışmalarını sürdürüyor. Rutin temizlik işlerinin yanı sıra, yoğun insan sirkülasyonu olan seyir tepelerinde de özel temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor. İlk etapta Armutalan seyir tepesinde halatlarla aşağı inen ekipler, buraya atılan çöpleri tek tek toplayarak çevreyi temizledi.

KLOZET KAPAĞI BİLE ÇIKTI 

Temizlik çalışmaları sırasında cam şişe, pet şişe, plastik poşet, strafor kutular, karton, kağıt ve gazete parçaları gibi atıkların yanı sıra bir de klozet kapağı bulundu. Ekipler, zorlu şartlara rağmen yaklaşık 35 torba atık toplayarak Marmaris'in doğal güzelliğini korumaya katkıda bulundu.

"İLÇEMİZİ TEMİZ TUTMAK İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ"

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, yaptığı açıklamada Marmaris'i temiz tutmanın belediyenin görevi olduğunu, ancak vatandaşların da bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Ünlü, "Yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığı Marmaris'te her yere yetişmeye çalışıyoruz. İlçemizi temiz tutmak için 7/24 çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan da atıklarını gelişigüzel atmamalarını rica ediyoruz. Unutmayalım ki başka bir dünya yok ve onu korumak en büyük sorumluluğumuz" dedi.

Kaynak: İHA