Muğla'nın Marmaris ilçesinde çevreye karşı duyarlıkları ile tanınan İmdat Avcı ve eşi Yıldız Avcı, bir ayda koylarda temizlik yaparak topladıkları 150 torba atığı Marmaris Belediyesi'nin temizlik çalışanlarına teslim etti.

MARMARİS KOYLARINDA BİR AYDA 150 TORBA ÇÖP TOPLADILAR

Marmaris koylarında gönüllü temizlik yapan İmdat-Yıldız Avcı çifti, son 1 ayda Türkü Ozan isimli tekneleriyle Marmaris'in koylarını dolaştı. Her sene koy temizliğini rutin hale getiren Avcı çifti, koylardan topladıkları 150 torba çöpü Marmaris'te kıyıya çıkardı. 70 yaşındaki İmdat Avcı ve 51 yaşındaki eşi Yıldız Avcı'yı Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zafer Yılmaz ve vatandaşlar çiçekle ve davul zurnayla karşıladı.

TOPLANAN ÇÖPLER ATIK TESİSİNE GÖTÜRÜLDÜ

Marmaris Belediyesi temizlik işleri ekiplerinin indirdiği çöpler belediye çöp kamyonu ile katı atık tesisine götürüldü. Marmaris Belediyesi olarak Avcı çiftinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Temizlik İşleri Müdürü Zafer Yılmaz, "Doğanın ve çevrenin korunması noktasında gösterdikleri özverili çabadan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

AVCI ÇİFTİ HER YIL KOYLARDA TEMİZLİK YAPIYOR

Hiçbir maddi beklenti gözetmeksizin yaptıkları temizliğin karşılığını sevgi ve insanların destekleriyle almak istediklerini belirten Yıldız Avc, her sene olduğu gibi bu yıl da bütün koylarda temizlik yaptıklarını belirterek tüm vatandaşların doğaya karşı duyarlı olması gerektiğini söyledi. Avcı, "Çevreye hepimizin sahip çıkması lazım. Temiz çevre temiz toplum demektir. Eğitim demektir, sağlık demektir. Doğa bize verilen en büyük nimettir" dedi. 40 yıldır Marmaris'te yaşayan ve 27 senedir de çevre temizliği yapan İmdat Avcı ise karadan ve denizden temizliğe devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: DHA