X-Men 97 ile başarılı bir işe imza atan Marvel, hayranları mest edecek bir işe daha imza attı. X-Men 97’inin 8’inci bölümünde Örümcek Adam’ı gösteren ve izleyicilerin, nostaljik duygular yaşamasına sebep olan Marvel, hayranlara olumlu sinyaller verdi. Marvel Stüdyoları Televizyon, Yayın ve Animasyon Başkanı Brad Winderbaum'ın son açıklamalasında 90’ların çizgi filmi olan Spider-Man: The Animated Series'in tekrardan hayata dönebileceğine yönelik sinyaller verdi. 

X-MEN 97 GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA SEZON FİNALİ YAPTI

Süper Kahraman filmleri ile gişeleri sallayan Marvel, yeni aldığı bir karar ile artık animasyon serileri de üreteceklerini söyledi. 2 sezonu çekilen ve izleyiciler tarafından olumlu yorumlar alan “What İf” serisi ile animasyonlara başlayan Marvel, hayranları memnun edecek bir karar alarak 1992’de yayınlanan ve 1997’de ekranalar veda eden X-Men çizgi dizisini hayata geri döndürdü. 10 bölümden oluşan X-Men 97 geçtiğimiz haftalarda sezon finali yaptı. 

MARVEL ANİMASYON EVRENİ İÇİN SİNYAL VERDİ

X-Men 97 geçtiğimiz haftalarda dikkat çeken bir sezon finaliyle şimdilik ekranlara veda etti. Final bölümünden önce Hulk’ı gösteren çizgi dizi finalde Doktor Strange, İron Man, Kaptan Amerika, Daredevil, Fantastik dörtlü ve Kara Panter gibi Marvel için önemli olan karakterleri kısada olsa gösterdi. Marvel’ın bir animasyon evreni planı olduğu kapalı kapalılar arkasında konuşulurken bu kadar fazla karakterin ise gösterilmesi iddiaların güçlenmesine neden oldu. 

ÖRÜMCEK ADAM GERİ DÖNDÜ

X-Men 97’de ise en dikkat çeken karakter ise saniyeler gösterilmesine rağmen Örümcek Adam oldu. X-Men 97’nin 8’inci bölümünde görünen Örümcek Adam, Marvel hayranlarını yerinden hoplattı. X-Men’in sezon finalinde ise Peter Parker olarak gözüken karakterin yanında kaybolan sevgilisi Mary Jane Watson’da yer aldı. X-men 97’inin finalini geride bırakarak internette hayranların en çok konuştuğu konu Örümcek Adam oldu. 

Örümcek Adam Geri Mi Dönüyor 4

ÖNCEKİ SERİDE NELER OLMUŞTU?

19 Kasım 1994 yılında yayınlanan Spider-Man: The Animated Series’i 31 Ocak 1998 tarihinde tamamlanmayan bir final ile ekranlara veda etti. Son bölümde akıl hocası olan Madam Web ile kaybolan sevgilisi Mary Jane Watson’ı aramayan giden Örümcek adam, ne olduğunu öğrenemeden ekranlara veda etti. 65 bölümden oluşan dizi Örümcek Adam kimliğini gizlemek zorunda olan Peter Parker’ın özel yaşamını konu alırken, Örümcek Adam olarak süper kötülerle olan savaşını izleyicilere sunuyordu. 

YILLAR SONRA ACABA MI?

Yıllar sonra X-men 97’de görülen Örümcek Adam’ın 90’lardaki o diziye ait Örümcek Adam olduğu yapımcılar tarafından doğrulandı. X-Men finalinde kaybolan eşini bulan Peter Parker’ı gören izleyiciler, “Yıllar sonra acaba mı” dedi. Pek çok kişinin süper kahramanlar ile tanışmasına vesile olan bu serinin yıllardır hayranlar tarafından hiç olmazsa bir final sezonu bekleniyordu. Hayranların sesini duyan Marvel çizgi dizinin geri döneceğine dahil sinyallerini verdi.   

MARVEL ÖRÜMCEK ADAM İÇİN SİNYAL VERDİ 

Son yıllarda çıkan filmler ve oyunlar ile altın çağını yaşayan Örümcek Adam televizyon ekranlarına geri dönmek için can atıyor. Marvel Stüdyoları Televizyon, Yayın ve Animasyon Başkanı Brad Winderbaum, Spider-Man '98'in gerçekleşme olasılığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Winderbaum, "Onları tekrar ekranda birlikte görmek inanılmaz. Keşke Madam Web'le olan tüm o macerayı anlatabilsek! Belki bir gün... Biz hayranlar bunu kesinlikle hayal edebiliriz” diyerek sözlerine son verdi. 

Örümcek Adam Geri Mi Dönüyor

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP