31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimler öncesi özellikle AK Parti ve CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına kimi aday göstereği merakla bekleniyor.  CHP'de mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği belirsizliğini korurken, AK Parti kanadında aylardır adaylık çalışması yürüüten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün mü yoksa daha önce iki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Menderes Türel'in mi aday gösterileğine dair gelişmeler dikkatle takip ediliyor. Bu yüzden her an aday açıklaması gelecekmiş gibi aday adayları son kozlarını kullanıyor.  

CHP Kepez adayı Kocagöz'den birlik ve beraberlik vurgusu CHP Kepez adayı Kocagöz'den birlik ve beraberlik vurgusu

TÜREL SOSYAL MEDYADA ATAĞA KALKTI 

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Menderes Türel, bir kaç gündür sosyal medya paylaşımları ile bütün dikkatleri üzerine çekmiş görünüyor. Daha önce 2004 ve 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den girdiği seçimleri kazanan Türel, dün sosyal medya hesabından ‘Yine Antalya kazansın’ yorumuyla ‘2004-2009 Antalya Kazandı, 2014-2019 Antalya Kazandı, 2024-2029 Yine Antalya Kazansın’ yazılı fotoğrafı paylaştı. 

ADAY GİBİ PAYLAŞIM: NEREDE KALMIŞTIK ANTALYA 

Türel dikkat çeken paylaşımlarında bugün çıtayı yükseltmesi dikkat çekti.  Sosyal medya hesabından "Nerede Kalmıştık Antalya" temalı, daha önceki seçimlerde kullanılan seçim müziğini paylaşarak “Güzel şarkı, bir kez dinleyince bir daha dinlemek istiyor insan. Sizinle de paylaşmak istedim" mesajını paylaşması, tekrar adaylık için Ak Parti Genel Merkezi'nden onay aldığına yoruldu. 

ANTALYA HER ZAMAN ŞAHSİ HESAPLARIMIZIN ÜZERİNDE 

Gelen yorumlar üzerine açıklama yapan Menderes Türel, anketlerin yapıldığını ve son sözü genel merkezin söyleyeceğini belirtti. Türel,

“Hep Antalya’nın kazanması yönünde bir anlayış sergiledik ve bu çerçevede çalıştık. Meselelere şahsi bakmamız hiçbir zaman söz konusu olmadı. Antalya’yı her zaman kendi şahsi hesaplarımızın üzerinde tuttuk. Halkımızın teveccühü ve genel merkezimizin takdiri ile şu anda anket çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde bir karar verilecek" dedi.

HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ 

Daha önce olduğu gibi verilecek her göreve hazır olduğunu belirten Türel,

“Paylaşımlarımız çok ciddi bir heyecan uyandırdı. Adaylık sinyali gibi algılanmış. Biz her zaman her göreve hazır olduğumuzu, her görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğimizi ifade ediyoruz. Geçmişte sandık görevlisi olarak görevlendirildim ve o görevi de şerefle en iyisini yapmaya çalıştım. Belediye başkanlığı, milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulundum. Alnımızın akıyla bütün görevlerimizi tamamladık ve memleketimize güzel eserler bıraktık. Bugün de sosyal medya paylaşımlarının heyecan uyandırması bana gurur veriyor. Biz de bu teveccühe layık olabilmek için her zaman her göreve hazır olduğumuzu ifade ederek çalışıyoruz. Genel merkezin her türlü kararına saygılıyız" diye konuştu.