Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Akşener-Erdoğan görüşmesi sonrası aile fertlerinden birine büyükelçilik istediği ya da Akşener'in Cumhur İttifakı'nda girebileceği gibi iddialar ortaya atıldı.

"SAÇININ RENGİ BİLE TREND" 

Meral Akşener'in genel başkanlığı sırasında yakın kurmay kadrosunda yer alan ve halen Akşener ile güçlü bir iletişimi bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, iddialara son noktayı koydu. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, "Meral Akşener artık sade bir parti üyesi. Resmi bir görevi yok. Cumhurbaşkanı ile de herkes ile de görüşebilir. Kim görüşmek isterse onunla görüşür. Buna Özgür Özel de Ekrem İmamoğlu da dahil. Siyasette 30 yılı geçirmiş Türkiye'nin tanıdığı, saçının renginin bile trend topic olduğu bir lider. Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en büyük Türk kadın siyasetçisi. Bir aile ferdine büyükelçilik istediği iddiaları çöp, tamamen uydurma. Görüşmede kendisine gelen bir teklif de yok" ifadelerini kullandı. 

MERAL AKŞENER'E GRATİS'Lİ YORUM

İYİ Parti cephesinde ise yaşanan görüşme, birçok farklı yorumu beraberinde getirdi. En ilginç yorum ise sosyal medyada geniş takipçi kitlesi bulunan İYİ Partili Levent Özeren'den geldi. Meral Akşener'in değişen saç rengine gönderme yapan Özeren, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Pozitif düşünün. Gratis'te saç boyasında % 75 indirim vardı" ifadelerine yer verdi.

"TARLA'DAN SARAYA GİDEN YOL"

"Meral Akşener'in neden genel başkanken hiç saraya gitmediği halde, genel başkanlıktan ayrıldıktan iki ay sonra gittiği sorulmalıdır" diyen Özener, Meral Akşener'in eski ve yeni fotoğraflarına yer verdiği paylaşımında, birçok ismin siyaset uğruna harcandığını savundu. Meral Akşener'in siyasi kariyerini "Tarladan, Gemerek'ten, Tosya'dan saraya giden yol" olarak özetleyen Özener, "Bu yolda heba olan binlerce insan..." değerlendirmesinde bulundu.

"İHANET DEMEYE DİLİM VARMIYOR"

Akşener-Erdoğan görüşmesini farklı pencerelerden de yorumlayan Özeren, "İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nu dinledim. Nezaket içerisinde konuşmaya çalıştı.Biraz okuma biliyorsam görüşme ile ilgili söylediklerinin meali şöyle; 'İhanet demeye dilim varmıyor ama bizi zor durumda bıraktı ve zarar verdi.' " ifadelerini kullandı. 

Musavat Dervisoglu Iyi Parti Genel Baskanligina Adayim 2Pwm

"MUHATAP MERAL AKŞENER DEĞİLDİR"

İYİ Parti içerisinde "fanatik" diye tabir edilen kesime açıklamalarında yer veren Özeren, şunları belirtti: "Bazı fanatikler (kafası kuma gömülenler) Meral Akşener'in Erdoğan ile görüsmesini Özgür Özel ile karşılaştırıyor. Birincisi; Anamuhalefet ile görüşmenin yıllardır yapılmaması olağan dışı bir durum. Bence her ay yapılmalı.İkincisi; Meral Akşener genel başkan iken 7 yıl gitmediği saraya, genel başkanlıktan ayrıldıktan iki ay sonra hangi sıfatla ve neden gitti? Üçüncüsü; Ülkenin meseleleri veya Anayasa değişikliği görüşülecekse, muhatap eski genel başkan değil bugünkü genel başkandır..."

Özeren'in açıklamaları kimileri tarafından olumlu değerlendirilirken bazı kesimler tarafından, "Suyu bulandırma" şeklinde olumsuz yorumlara da neden oldu. 


 

Muhabir: DUYGU TEKİN