Pazar tezgahlarında yerini alan İran ve Antalya karpuzuna Silifke’de Rus vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Dilimle satışa sunulan kapuzun tanesi 200 ila 400 lirayı buluyor. Cepleri yakan karpuzu vatandaşlar dilimle alıyor.  

DİLİM DİLİM KARPUZ SATIŞI

İran ve Antalya karpuzu Mersin Silifke'de pazar tezgahlarındaki yerini aldı. İran’dan ithal edilen aynı zamanda Antalya’dan getirilen karpuzlar pazarlarda satışa çıkarken, fiyatı resmen el yakıyor. Tanesi 200 ila 400 lirayı bulan karpuzun fiyatı böyle olunca haliyle dilim usulü tadımlık satılıyor.

'Mapa-Şamandıra' için son 15 gün! Antalya'dan İzmir'e kadar uzanacak 'Mapa-Şamandıra' için son 15 gün! Antalya'dan İzmir'e kadar uzanacak

EN ÇOK İLGİ RUS VATANDAŞLARINDAN

Silifke’de tüketicinin isteği üzerine dilimlerle satılmaya başlanan Antalya ve İran karpuzuna en fazla rağbeti Ruslar gösteriyor. Silifke Kapalı Pazarı’nda karpuz satışı yapan İbrahim Karayel durumdan memnun olduğunu belirterek, “Karpuz sezona pahalı giriş yaptı. Bu yüzden karpuzu dilimle satmaya başladık. Rus vatandaşlar karpuza büyük bir ilgi gösteriyor” dedi. 
 

Kaynak: İHA