Mersin'in Tarsus ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen trajik zincirleme trafik kazası, şehri yasa boğdu. Mersin-Adana Otoyolu Tarsus ilçesi Yenice Kütüklü mevkiinde gerçekleşen kazada, Adana istikametinden gelen bir yolcu otobüsünün yağışlı havada kayarak devrilip karşı şeride geçmesi sonucu biri otomobil, biri pikap, biri kamyon olmak üzere toplam dört araç birbirine girdi. 

KATLİAM GİBİ KAZA MERSİN'İ YASA BOĞDU 

Mersin-Adana Otoyolu Tarsus ilçesi Yenice Kütüklü mevkiinde meydana gelen kazada Adana istikametinden gelen yolcu otobüsünün yağışlı havada kayarak devrilip karşı şeride geçmesiyle biri otomobil, biri pikap, biri de kamyon olmak üzere 4 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kaza yerine çok sayıda polis, jandarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazada 10 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi de yaralandı. Yaralanan 39 kişi olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Adana ve Mersin'deki hastanelere kaldırıldı. Cenazeler ise Tarsus Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Mersin'de Can Pazarı!

KAZADA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU 

Kazada, hayatlarını kaybeden 10 kişinin kimlikleri belirlendi. Serhat Taraman, Elif Taraman, İpek Taraman, Ozan Kılıç, Birsen Çiftsüren, Sultan Acet, Taha Acet, Mehmet Kaplan, Halil Şimşek ve Ayla Çelik Teymen, kazada yaşamını yitirenler arasındaydı.  Cenazelerin 9'u memleketlerine gönderilirken, Ayla Çelik Teymen'in cenazesi halen Tarsus Devlet Hastanesi morgunda bekliyor. Diğer 8 kişinin naaşı Diyarbakır'a, Halil Şimşek'in cenazesi ise Adana'ya gönderildi. Mersin'deki bu acı olay, şehirde derin bir üzüntü ve endişe yarattı. Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Mersin’de Zincirleme Kaza 2

Kaynak: İHA