Mersin Büyükşehir Belediyesince verilen o hizmette yakalanan başarı herkesin takdirini topladı. 

MERSİN'DE SÜKSE YAPAN BAŞARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Liselere Geçiş Sistemi Sınavı (LGS) kurs merkezlerinde eğitim alan öğrenciler sükse yapan bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, "Açıklanan 2024 LGS sonuçlarına göre 10 ilçemizde bulunan 18 LGS kurs merkezimizde eğitim alan 2 bin 920 öğrencimizden 101’i yüzde 5’lik dilime girerek büyük bir başarıya imza attılar. Geçen yıl yüzde 5’lik dilimde 87 öğrencimiz yer almıştı" dedi. 

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ 

LGS öğrencilerine danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade eden karakuş, “Tercih danışmanlığı için öğrencilerimizi bekliyoruz. LGS kurs merkezlerimizde öğrencilere gerekli tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor. Ayrıca dışarıdan destek almak isteyen vatandaşlarımıza da hizmet sunuyoruz" diye konuştu.

ÖĞRENCİLER KURSLARDAN MEMNUN

Turgut Türkalp Kurs Merkezi’nde LGS sınavına hazırlanan ve Büyükşehir’in hizmetinden memnun olduğunu belirten Berfin Sarın aldığı 472 puanla 1,44 yüzdelik dilime girdi. Sarın, geçirdiği sınav sürecini değerlendirerek, “Hem sosyal hem akademik açıdan güzel zaman geçirdim. Hocalarımız çok ilgiliydi. Etütlerimiz oldu, sosyal aktivitelerimiz oldu, tiyatrolara gittik. Hocalar arkadaşımız gibiydi ama disiplin ortamı da vardı” dedi. Tercih için danışmalık hizmeti de alacağını dile getiren Sarın, “Yanımızda oldukları için çok mutluyuz. Tercih döneminde de onlara danışacağız" şeklinde konuştu.

SADECE EĞİTİM DEĞİL YEMEK HİZMETİ DE VERİLDİ

Halkkent Kurs Merkezi öğrencilerden Enise İme de öğretmenlerin dikkati ve gösterdikleri özen sayesinde konuları ve dersleri çok iyi anladığını belirtti. Kurs sürecinde yaşadıklarını anlatan İme, " Ayrıca bize her gün düzenli yemek veriliyordu. Bu sayede derslere tok girerek, konuları daha iyi anlayabiliyordum” dedi. Aldığı 468 puanla 1,85’lik yüzdelik dilime girdiğini ifade eden İme, “Tercih yapmaya geldik. Kafam karışıktı ama şu an daha iyi bir fikir sahibi oldum" dedi.
 

Kaynak: İHA