Mersinde meydana gelen olayda sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen otomobil, dün gece Yenişehir ilçesi Nevit Kodallı Caddesi'nde seyir halindeyken kontrolden çıkarak yol kenarındaki kurbanlık hayvan pazarına girdi. Kazada ilk belirlemelere göre 8 kişi yaralanırken  20 küçükbaş hayvan da telef oldu.

"ARAÇ HIZLI GELİYORDU"

Telef olan kurbanlık hayvanların sahibi Mikail Turan, kurbanlık satmak üzere Batman'dan geldiğini söyledi. Gece bir arabanın hızla geldiğini, yatan insanların üzerinden geçerek hayvanların bulunduğu alana girdiğini belirten Turan, bulundukları alanda herhangi bir ışıklandırma olmadığını, zaman zaman bazı araçların da hızlı geçtiğini anlattı.

Turan, hayvanlarından 20-25 kadarının telef olduğunu, bazılarının da kayıp olduğunu kaydetti. Pazarda kasap olarak çalışan görgü tanığı Ali Rıza Toğa da gece yatarken süratle gelen bir aracın yatan tüccarların üzerinden geçtiğini söyledi. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu belirten Toğa, 12 yaşlarında bir kız çocuğunun durumunun da kritik olduğunu ifade etti.

Kaynak: İHA