Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde il genelinde hizmet veren11 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve 18 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kurs merkezinde eğitim veren öğretmenler, branşlarına göre toplantılar gerçekleştirerek, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılını değerlendirdi, rapor oluşturup yeni müfredatı inceledi. Toplantılarda 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı için plan oluşturulurken, müfredata uygun şekilde ders saatlerinin planlanması, ders içi kullanılabilecek materyaller ve anlatım yöntem ve teknikleri ele alındı.

"YOL HARİTASI OLACAK YILLIK PLANLAR HAZIRLANIYOR"

Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Büyükşehir Belediyesine bağlı 11 YKS ve 18 LGS kurs merkezinde görev yapan öğretmenlerle sene sonu zümre toplantıları gerçekleştirdiklerini belirtti. Öğretmenlerin yıl içerisinde yaptıkları faaliyetleri değerlendirdiklerini anlatan Karakuş, "Öğretmenlerimiz gelecek yıl için bize yol haritası olacak yıllık planları hazırlıyorlar. Ne zaman hangi etkinlikleri yapacağımızı belirliyorlar. Bizler de geçmiş yıldan varsa eksiklerimizi tamamlamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

"FİKİR ALIŞVERİŞLERİMİZ KUVVETLİ OLUYOR"

Aydıncık Kurs Merkezi'nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Özlem Gülbaşar da toplantılarda, yeni dönemde dersleri daha verimli hale getirebilmek için neler yapılabileceği hakkında konuştuklarını ifade etti. Gülbaşar, "Ders işleyişimiz hakkında güzel bir değerlendirme yaptık. Bunları zümre arkadaşlarımızla yaptığımız için fikir alışverişlerimiz kuvvetli oluyor. Her maddeye eklemek istediklerimiz çoğalıyor ve ortaya çok güzel şeyler çıkıyor" diye konuştu.

"TOPLANTININ BİRÇOK KESİME FAYDASI VAR"

Aydıncık Kurs Merkezi'nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Burcu Sert ise bu tür toplantıların öğretmenlerin kaynaşması ve birlikte hareket etmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, "Toplantının hem bize, hem de öğrencilere faydası var" diye konuştu.

Kaynak: İHA