Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 47 ilde, 826 muhtelif arsayı avantajlı koşullarla satışa çıkarıyor. Yapılacak satışlar kapsamında Mersin’de ise 61 muhtelif arsanın satışı gerçekleşecek olması yatırımcıları altın bulmuş gibi sevindirdi.

MERSİN'DE YÜZDE 25’İ PEŞİN, 24 AY VADEYLE ARSA SATIŞI

Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelinde aralarında Mersin'in bulunduğu 47 ilde, 826 muhtelif arsayı, yatırım yapmak isteyenler için avantajlı koşullarla satışa çıkarıyor. 47 ilin merkezi noktalarındaki 826 arsa, yüzde 25 peşin, 24 ay vadeyle satışa çıkacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı ile yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. 24-25-26 Nisan tarihlerinde saat 10:30'da yapılacak müzayedelere online katılım da sağlanabilecek. 

MERSİN’DEKİ ARSALARA TALEP YÜKSEK

İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Mardin ve Mersin’deki arsalara talep yüksek. Konut, ticaret, sanayi ve idari tesis alanı niteliğindeki; Ankara'da 75, İstanbul'da 18, Kahramanmaraş'ta 38, Kırklareli'nde 43, Konya'da 89, Mardin'de 52, Mersin'de 61 muhtelif arsa için alıcılar gün sayıyor. Yüksek talep olan illerde katılım için başvurular başladı. 

MERSİN İÇİN İNTERNET ÜZERİNDEN ALIM YAPILABİLECEK 

Açık artırmalar 24-25-26 Nisan günleri saat 10:30'da yapılacak. TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezinde yapılacak açık artırmaya internet üzerinden de emlakmuzayede.com.tr teklif verilebilecek. Mersin’deki 61 muhtelif arsa için açık arttırmaya internet üzerinden katılmak mümkün. 

MERSİN’DEKİ YATIRIMCI ALTIN BULMUŞ GİBİ SEVİNDİ

Mersin’deki arsaların satışı hakkında değerlendirmelerde bulunanlar, altın bulmuş gibi sevindiklerini ifade ederek, şehrin içinde olmasa da şehre yakın yerlerde arsa almanın ileride ciddi kazançlar getireceğine inandıklarını belirtti. Mersin’den arsa almak istediğini belirten yatırımcı Yalçın Güntekin "Mersin’den arsa almak istiyorum. Arsa aldıktan sonra orada konut yapmam daha kolay olacak. Şartlar çok güzel çok uygun. 24 ay vade tanınıyor. Çalışan biri olarak bu benim için çok büyük bir kolaylık olacaktır" dedi.  
 

Kaynak: İHA