Mersin’de ihtiyaç sahiplerine aylık nakdi destek sağlanması amacıyla hayata geçirilen 'Yenişehir Halk Kart’ın aylık tutarları kart sahiplerinin hesaplarına yatırıldı.

Manavgatlıların istediği oldu! 'Manavgat Kart' ile artık ücretsiz Manavgatlıların istediği oldu! 'Manavgat Kart' ile artık ücretsiz

916 AİLEYE MADDİ DESTEK SAĞLANDI

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Halk Kart ile dar gelirli ailelere desteğini sürdürüyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in göreve geldikten sonra hayata geçirdiği ve ihtiyaç sahiplerine aylık nakdi destek sağlandığı 'Yenişehir Halk Kart’ın aylık tutarları kart sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Yenişehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği 'Yenişehir Halk Kart' uygulamasından bu ay 916 aile yararlandı. 

Yenişehir Halk Kart uygulaması hem dar gelirli vatandaşlara hem de yerel esnafa can suyu oluyor. Halk Kart sahipleri, her ay kartlarına yatırılan tutarla sadece anlaşmalı yerel esnaftan alışveriş yapabiliyor. 
 

Kaynak: İHA