Antalya’daki teleferik kazası sonrası tutuklanan CHP’li Mesut Kocagöz’ün sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamalar hem endişe yarattı hem de üzdü. 

“SAĞLIĞI HİÇ İYİ DEĞİL”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Antalya’daki teleferik kazası sonrası tutuklanan CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün sağlık durumuna ilişkin iddialarda bulundu. Mesut Kocagöz’ü cezaevinde ziyaret ettiğini belirten CHP’li Adıgüzel, “Sağlığı hiç iyi değil. Diyabet üzerine akciğer enfeksiyonu eklenmiş, yürümesini dahi zorlayan nefes darlığı, aşırı terlemesi var. Eğer başına bir şey gelirse onu kasten içerde tutanların ve devleti bu işe ortak edenlerin vebalidir” dedi. 

Antalya Havalimanı’nda sıradışı anlar! Turistler meraklı gözlerle seyretti Antalya Havalimanı’nda sıradışı anlar! Turistler meraklı gözlerle seyretti

“TUTUKLAMA KARARI HUKUKİ DEĞİL, SİYASİ”

CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel, Kocagöz’ün tutuklanmasının hukuki olmadığını belirterek açıklamasının devamında, “Tutuklama kararı hukuki değil siyasidir. Bu tutuklama, Kepez halkının seçim tercihi nedeniyle cezalandırılmasıdır” ifadelerine yer verdi. 

Mesut Kocagöz Bilirkişi Raporu Geldi

“MESUT KOCAGÖZ SORUMLU DEĞİL”

Milletvekili Adıgüzel açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: 

“28 Kasım 2023'de sorumlu şirketten belediye başkan adaylığı için ayrıldıktan itibaren, teleferik kazasının olduğu 14 Nisan gününe kadar 138 defa günlük, 20 defa haftalık, 4 defa aylık, ayrıca Ocak-Mart 2024 arasında bir defa da yıllık kontrol yapılmış, hiç birisinde Mesut Kocagöz görevde de değil, sorumlu da değildir. Tutuklanmasına karar verilen bilirkişi raporu olay yerinde keşif dahi yapılmadan emniyette kısa sürede tanzim edilmiştir. Yeterli inceleme ve keşif yapılarak oluşturulan sonraki raporda ise kati bir suç bulunamamış, bu yüzden savcılık takdirine bırakılmıştır. Geçmişe yönelik işlem tesis ediliyorsa da neden geçmiş 5 genel müdürden sadece Mesut Kocagöz'e işlem yapılmaktadır. Yargılama yapacaksanız yine yargılayın, ama derhal tutukluluğuna son verin ve başına bir şey gelmeden hastaneye sevkini sağlayın.” 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU