Antalya Konyaaltı’nda yaşanan 12 Nisan Tünektepe Teleferik kazası sonrası 14 Nisan günü tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ilk duruşmada tahliye edildi. Tahliyesi sonucu Antalyalılar tarafından büyük bir sevinç gösterisi ile karşılanan başkan sadece Antalya’nın değil ülkenin de gündemine bomba gibi oturdu. 11 Nisan günü şartlı tahliye ile serbest bırakılan başkan X'te (eski adıyla Twitter) gündeme oturdu. 

BAŞKAN KOCAGÖZ SOSYAL MEDYADA BOMBA ETKİSİ YARATTI 

12 Nisan günü yaşanan Tünektepe Teleferik kazası sonrası tutuklanan ve 57 gün sonra ilk duruşmada tahliye edilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, sosyal medyada gündem oldu. Kamuoyunun yargı sürecini yakından takip ettiği Başkan Kocagöz’ün ilk duruşmada tahliye edilmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Antalya Adliyesi’nde 11 Haziran’da görülen duruşmada kararın 17.15’te açıklanmasının ardından Kocagöz’ün ilk duruşmada tahliye edilmesi, sosyal medya platformu X'te (eski adıyla Twitter) trend topic (TT) oldu.

Mesut Kocagöz Chp Sözcüsü

‘BENİM YERİM KEPEZ HALKININ YANI’

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, tahliye edildiği gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Ben hayatımı Kepez'e, Kepezli hemşehrilerime adadım. Hayatımı adadığım Kepez'den ne yazık ki ayrı kaldım. Bizler adaletin değerini, adil bir yaşamın ne kadar gerekli olduğunu bilerek halkımıza hizmet ediyoruz. Verilen bu karardan dönüldü ve bugün sizlere kavuştum. Benim yerim Kepez halkının yanı. Şahsıma olan desteğiniz için sonsuz teşekkür ederim. Biz büyük bir aileyiz.” ifadeleriyle duygularını ona destek olan bütün sevenleri ile paylaşmıştı. 


 
 

Kaynak: BÜLTEN