Ramazan Bayramı'nın  üçüncü günü olan 12 Nisan 2024 Cuma günü Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET'in işlettiği Sarısu- Tünektepe Teleferik Tesisleri'nde 1 kişinin ölümüne 10 kişinin yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin ANET eski Genel Müdürü, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanması tepkilere neden oldu. 

Antalya gözüne arı çarpan motosiklet sürücüsü kaza yaptı Antalya gözüne arı çarpan motosiklet sürücüsü kaza yaptı

NAİL KAMACI, TUTUKLAMA KARARININ  ALTINDA YATAN NEDENİ AÇIKLADI!

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Adliyesi önüne toplanan partililere hitap ederek, "Mesut başkanın tutuklanmasının tek nedeni 30 yıl sonra Kepez'i almamızdır." dedi. Kamacı şunları söyledi: 

"Tutuklamanın tek nedeni 'Neden ağır bakım hizmeti 2 ayda bitmedi de 30 günde bitti' düşüncesi. Başka hiçbir neden yok. Mesut başkanın tutuklanmasının tek nedeni 30 yıl sonra Kepez'i almamızdır. İktidarın demokrasi anlayışı budur. Kepez'i 30 yıl sonra CHP'li belediye yaptık ve kolay kolay pabuç bırakmayacağız."

Mesut Kocagöz'ün Tutuklanmasına Adliye Önünde Tepki

İl BİNASI ÖNÜNDE TOPLANDILAR 

Kamacı'nın açıklamasının ardından partililer, adliye önünden ayrılarak CHP Antalya İl Başkanığı önünde toplandı. " Mesut Başkanı yedirmeyiz" , "Hükümet istifa" , "Mesut Kocagöz yalnız değildir" sloganları atan partilere seslenen Kamacı, CHP'nin Kepez Belediye Başkanlığını almasına dikkat çekerek, 30 yıl sonra Kepez'i kazanan başkan olan Mesut Kocagöz'e desteklerinin tam olduğunu, tutuklama kararının da siyasi olduğunu söyledi. 

ÖZGÜR ÖZEL'DEN AÇIKLAMA 

Tutuklma kararıyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Soma ve İliç soruşturmalarına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Antalya'daki teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararını ve hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Ancak Soma'dan İliç'e hiçbirinde kamu görevlilerinin soruşturulmadığı gerçeği ortada iken bu karar hukuki değil siyasidir.  Kuşkusuz kazada dahli olan kim varsa kimsenin gözyaşına bakılmamalıdır. Bu kırmızı çizgimizdir. Bu hassasiyetle teleferik kazasındaki adli soruşturmayı yakından takip etmeyi sürdüreceğiz ama sırf partilimiz diye başkanımızı günah keçisi ilan edemezsiniz."


 

Kaynak: HABER MERKEZİ