Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanması Türkiye gündeminde bomba etkisi yarattı. Siyasi arenada geniş yankı uyandıran olay sonrası sonrası belediye başkanı, siyasetçiler sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini kamoyu ile paylaştı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Hukuka karşı saygımız ve sorumluluğumuz nedeni ile konuyu en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizin bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da açıklamasında, “Yargı makamları ile ilgili toplumda tereddüt oluşması bütün Türkiye’nin, bütün insanların, devlet ve toplum nizamının aleyhinedir. Mesut Başkanımızın yanındayız.” diye konuştu. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Hukuksuz yere tutuklanan belediye başkanımız Mesut Kocagöz serbest bırakılıncaya dek adalet nöbetine devam edeceğiz. Alın terimizle aldığımız Kepez'i siyasi oyunlara kurban etmeyeceğiz.” dedi. 

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK

Yaşanan olayın acısı üzerimizdeyken Mesut Kocagöz Başkanımız hakkında alınan karar, tüm toplum adına üzüntü vericidir. Hukukun ve yasaların üstünlüğüne her zaman inanan bireyler olarak mahkemenin adil bir tutum sergileyeceğinden hiç şüphemiz yok. Mesut Başkanımıza uygulanan hukuki yaklaşımın ve hızın ülkede bugüne kadar yaşanan tüm benzer konularda uygulanmamış olması da ayrıca düşündürücüdür. Hukuka karşı saygımız ve sorumluluğumuz nedeni ile konuyu en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizin bilinmesini isterim.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ERDEM

Antalya’da  yaşanan teleferik kazasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz'ün tutuklu yargılanması kamu vicdanını yaralamıştır. Bu karar siyasi bir karardır. Mesut Başkanımızın yanındayız.  Sessiz kalmayacağız.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ALİYE COŞAR

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz'ün tutuklanması siyasi bir karardır. Bugün hukuk bir kez daha yok sayılmıştır. 

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL

Makul olağan sevk maddesine göre tutuklama hukuken çok yanlıştır. Siyasetin hukuku etkilediğini düşünmek dahi istemiyoruz. İtiraz makamınca kararın düzeltilmesini umuyoruz… Yargı makamları ile ilgili toplumda tereddüt oluşması bütün Türkiye’nin, bütün insanların, devlet ve toplum nizamının aleyhinedir. Mesut Başkanımızın yanındayız. 

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANI MENDERES DAL

Antalya’da 12 Nisan 2024 tarihinde yaşanan teleferik kazasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz'ün tutuklu yargılanmasına yönelik karar, kamu vicdanını yaralamıştır. Mesut Başkanımızın yanındayız. 

AKSU BELEDİYE BAŞKANI İSA YILDIRIM

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz yalnız değildir. Eminiz ki adalet yerini bulacak.

 KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI CEM KOTAN

Hukukun siyasetten üstün işlemesi, adaletin olmazsa olmaz bir koşuludur. Kararın hukuk çerçevesinde tekrar değerlendirilmesi ve siyaset üstü olması hepimizin ortak düşüncesidir. Mesut Kocagöz Başkanımızın yanındayız…

AKSEKİ BELEDİYE BAŞKANI İLKAY AKCA

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün tutuklanması, makul olağan sevk maddesine göre hukuken yanlıştır. Siyasetin hukuku etkilememesi için kararın itiraz makamlarınca düzeltileceğine olan inancımızla Mesut Başkan’ımızın yanındayız.

CHP MANAVGAT İLÇE BAŞKANI OYKUN BAŞAR

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz'ün tutuklanması siyasi bir karardır ve halkın iradesi hiçe sayılmıştır. Siyasetin hukukun üstünlüğünü etkilememesi için gerekli makam ve kurumlar tarafından kamu vicdanına uygun bir şekilde düzeltileceğine inanıyoruz.

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI NİYAZİ NEFİ KARA

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün tutuklanması, makul olağan sevk maddesine göre hukuken yanlıştır. Yargı makamları ile ilgili toplumda tereddüt oluşması, tüm Türkiye’nin, insanların, devlet ve toplum nizamının aleyhinedir. Siyasetin hukuku etkilememesi için kararın kamu vicdanına uygun bir şekilde itiraz makamlarınca düzeltileceğine olan inancımızla Mesut Başkan’ımızın yanındayız.

CHP'li Afyonkarahisar Belediyesi iş başvurularına kapıyı kapattı CHP'li Afyonkarahisar Belediyesi iş başvurularına kapıyı kapattı

 GAZİPAŞA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ALİ YILMAZ

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün tutuklanması, makul olağan sevk maddesine göre hukuken yanlıştır.  Siyasetin hukuku etkilememesi için kararın kamu vicdanına uygun bir şekilde itiraz makamlarınca düzeltileceğine olan inancımızla Mesut Kocagöz Başkanımızın yanındayız.

CHP İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÖZKAN YILMAZ

Hukuksuz yere tutuklanan belediye başkanımız Mesut Kocagöz serbest bırakılıncaya dek adalet nöbetine devam edeceğiz. Alın terimizle aldığımız Kepez'i siyasi oyunlara kurban etmeyeceğiz.  


 

Muhabir: MUSTAFA KOÇ