Kemer Belediyesi ilçenin tanıtımı için çok büyük bir organizasyon gerçekleştirdi. Fuarlara milyonlarca lira harcanarak yapılamayacak olan tanıtım etkinliğini neredeyse bedavaya getiren ilçe belediyesi, Kemer'in tanıtımı noktasında 400 acente yetkilisini turizm işletmecileriyle bir araya getirmeyi başardı. Kemer Belediyesi ile Hello Otel arasında yapılan tanıtım anlaşması kapsamında Kemer’e gelen 400 acente yetkilisi, workshop programında bir araya geldi. 

ACENTE YETKİLERİ KEMER'DE BULUŞTU

Göynük Mahallesi’nde yer alan Mirage Park Otel’de düzenlenen workshopa, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Cansın Efir, Ali Rıza Akar ve Hüseyin Çelik, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) As Başkanı Ayhan Çakıcı, Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Hello Otel Sahibi Samir Mizam, acente yetkilileri ve turizmciler katıldı. 

OTEL YETKİLİLERİ BİRE BİR GÖRÜŞTÜ

Düzenlenen workshopta acente yetkililerine Kemer tanıtımı yapılarak, Kemer ile ilgili tanıtım videoları gösterildi.  Acente yetkilileri daha sonra Kemer’de bulunan otellerin yetkilileri ile bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. Otel yetkilileri, acentecilere otellerindeki yeniliklerden bahsederek, turizm sezonu, Antalya ve Kemer'deki turizme yönelik projeler, tanıtım faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

Antalya'da Nasreddin Hoca Kreşleri'ne ön kayıtlar bu tarihte bitiyor! Antalya'da Nasreddin Hoca Kreşleri'ne ön kayıtlar bu tarihte bitiyor!

KEMER DÜNYAYA TANITILACAK

Kaymakam Solmaz, Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler daha sonra workshopta açılan stantları gezerek, oteller hakkında bilgi aldı. Workshopta konuşma yapan Kaymakam Ahmet Solmaz, Kemer’in dünyanın en güzel yerleri arasında yer aldığını ifade ederek, “Bu güzelliği sadece ulusal bazda değil acentecilerin aracılığı ile dünyanın her yerinden misafirlere anlatmak ve göstermek istiyoruz. Acentecilerin desteğiyle Kemer’de ciddi bir misafir sayısı olacağı kanaatindeyiz. Acentecilerden ricamız desteklerini sezon sonuna kadar sürdürmeleri olacaktır. Acentecilerin kendi ülkelerine gittiğinde ülkemizi ve Kemer’imizi anlatmalarını istiyoruz. Tercihlerinde ilk sırada Kemer olmasını arzu ediyoruz. Doğamızla ve tesislerimizle acentecileri Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

"ACENTECİLER TÜM MİSAFİRLERİNİ KEMER'E YÖNLENDİRİYOR"

Başkan Topaloğlu ise yaptığı açıklamada, workshopun çok verimli geçtiğini belirterek, “Düzenlenen program kapsamında oteller 400 acente yetkilisine otellerini tanıtıyor. Acentecilerin hepsi Kemer’in çok güzel olduğunu söylüyor. Acenteciler tüm misafirlerini Kemer’e yönlendiriyor. Buraya gelenler zaten Kemer’in güzelliklerini görmüş. Workshoplarla Kemer’imizi daha iyi tanıtıyoruz. Arka bantta yer alan otellerimizi de daha iyi tanıtabilirsek Kemer istediğimiz yerlere gelebilir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

"KEMER İÇİN SEZON GÜZEL GEÇECEK"

Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir de acentecileri dün Kemer’de gezdirdiklerini ve Kemer hakkında bilgiler verdiklerini belirterek, “Bugün düzenlenen workshopta planlarımızı anlattık. İş birliği içerisinde yapacağımız hedeflerimizi anlattık. Kemer’in tanıtım videolarını gösterdik. Workshop çok aktif ve yoğun geçiyor. Yaklaşık 25 otel, acentecilere otelleri ve turizm hakkında bilgiler veriyor. Kemer Belediyesi olarak bu tarz organizasyonların içinde olacağız ama bundan sonra bunları yapan biz olacağız. İyi bir sezon bekliyoruz. Çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı. 

Workshop sonunda, turizme yaptığı katkılarından dolayı Kaymakam Solmaz ve Başkan Topaloğlu’na plaket verildi. 
 

Kaynak: Kemer Belediyesi / Bülten