1708 tarihinde Nasuh Paşa tarafından inşa ettirilen ve yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen Aydın'da ayakta kalmayı başaran nadir eserlerden olan Nasuh Paşa Külliyesi yaklaşık 10 yıl önce aslına uygun olarak restore edilerek bir kurum tarafından çocuklara dini ilimlerin öğretildiği okul olarak kullanılıyordu. Geçtiğimiz günlerde Aydın Müftülüğü'ne devredilen Nasuh Paşa Külliyesi'nde görevliler temizlik çalışmalarına başladı. 

Müftülül Çevre (1)

KÜLLİYEDEN PİS SULAR AKIYOR

Temizlik çalışmaları sırasında külliyeden akan pis sular ve çöpler, sokağa taştı. Kuraklığın yaşandığı bu günlerde Aydın İl Müftülüğü'nün temizlik için kullandığı tonlarca su sokaklara taştı. Uyarmalarına rağmen kimsenin su israfına ve çevreye yayılan çöplere aldırış etmediğini belirten Köprülü Mahallesi 1632 sokaktaki esnaf, duruma tepki gösterdi.

"SU İSRAFI HOŞ DEĞİL"

Vatandaşlar tanık oldukları duruma ilişkin, "Müftülük görevlilerinin kendilerine devredilen mekanı temizlerken hem çevreyi kirletmesi hem de bunca su israfı hoş değil. Defalarca uyardık ama hiç dinleyen olmadı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA