Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde vatandaşlar ve özellikle öğrenciler tarafından yoğun kullanılan alanlarda ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti vermeye devam ediyor. 7 ilçede, 18 farklı noktada ücretsiz ve kotasız olarak verilen hizmetten bu yılın ilk beş ayında 40 bin kişinin yararlandığı belirtildi.

ÜCRETİSİZ Wİ-Fİ'DEN YARARLANMAK İÇİN NE YAPILIYOR?

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlilerinden Hüseyin Özgün Anbarlı ücretsiz ve kotasız Wifi hizmetinden ilgili lokasyonlarda 'MBB Wifi' isimli kablosuz ağa bağlanıp, kişisel bilgilerini girenlerin, onay kutucuklarını işaretleyip, SMS doğrulaması yaparak hemen yararlanmaya başlayabileceklerini belirtti.

'ÖĞRENCİLER İÇİN FAYDALI BİR HİZMET'

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Cem Ozan Yılmaz internetin hayatlarının bir parçası olduğunu belirtip, "Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ile Kötekli Yoğurtçu Parkı'nda karşılaştım. Gayet güzel bir uygulama. Şehrin birçok noktasında varmış. Günümüzde telefonlar hep elimizde. İnternet paketleri bazen yetmiyor. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti olması işimize yarıyor" dedi.

"TARİFELER ÇOK PAHALI"

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Murat Yantır'da Wi-fi hizmetinden yeni haberdar olduğunu belirtip, "Hemen denedim ve sisteme giriş gayet kolay. İnternet günümüzün olmazsa olmazı. Tarifeler çok pahalı olduğu için böyle bir hizmetin olması öğrenciler için çok faydalı" diye konuştu.

TELEFONUN ÇEKMEDİĞİ ALANLARDA İNTERNET DEVREYE GİRİYOR  

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencisi Gamze Akkaya'da interneti sosyal medya ve diğer uygulamalar için kullandıklarını, özellikle öğrencilerin yoğun yaşadığı alanlara kurulmasının çok önemli olduğunu söyledi. Akkaya, bazı telefon hatlarının az çektiği alanlarda ve özellikle öğrencilerin yoğun olduğu yerlere konulması çok iyi olmuş" dedi.

Kaynak: DHA