Muğla İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camii'nde gerçekleştirilen etkinlikte, ezan ve hutbe okuma becerileri ve hadis bilgileri ile öne çıkan din görevlileri hünerlerini sergiledi.

EZANLARDA GÖNÜLLER DOKUNDU, HUTBELERDE TAM NOT ALINDI

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı'nın başkanlığını yaptığı yarışma komisyonunda yer alan Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın, İl Vaizi Ahmet Gülten, İlçe Vaizi Muhammed Dağ ve Din Hizmetleri Uzmanı Abdullah Eren, katılımcıların performanslarını büyük bir titizlikle değerlendirdi. Yarışmada okunan ezanlar gönüllere dokunurken, etkili hutbe yarışmasında ise katılımcılar tam not almayı başardı.

MARMARİS VE ORTACA'DAN İMAMLAR BÖLGEYİ TEMSİL EDECEK

Kıyasıya mücadele sonucunda Ezan Okuma Yarışması'nda birincilik Marmaris Müftülüğü Okluk Millet Camii İmam Hatibi Talha Rençber'e nasip oldu. Etkili Hutbe Okuma Yarışması'nda ise Ortaca Okçular Mahallesi Merkez Camii İmam Hatibi Muhammed İsmet Şen birinci olarak bölgeyi temsil etme hakkı kazandı.

MİLAS'TAN BİRİNCİLİK GELDİ

Muğla İl Müftü Yardımcısı Sema Özbakış'ın başkanlığında düzenlenen Hadis Yarışması'nda ise Milas ilçesinden Abdullah Kaya birinci oldu ve Muğla'yı bölgede temsil etmeye hak kazandı.

BÜTÜN DİN GÖREVLİLERİNE HEDİYE

Yarışmaların sonunda ilk üçe giren katılımcılara Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Şubesi tarafından para ödülleri verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm din görevlilerine, Başkanlık eserlerinden oluşan bir set hediye edildi.

Kaynak: İHA