Mahalledeki içme suyu hatlarında oluşan kireçlenme nedeniyle vatandaşların su kesintileri yaşadığı biliniyordu. Ancak MUSKİ ekipleri tarafından yapılan yoğun hat yenileme çalışmaları sayesinde bu sorun ortadan kaldırıldı.

6 BİN 300 METRELİK HAT YENİLEME ÇALIŞMASI

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Betçe projesi kapsamında, Mesudiye Mahallesi ve çevresinde toplam 6 bin 300 metrelik içme suyu hattı yenilendi. Bu çalışmalar, Damarası, Meşe Çukuru, Döşeme, Mezgit, Ovabükü ve Hayıtbükü mevkilerindeki kireçlenme tespit edilen bölgelerde gerçekleştirildi. Yenilenen hatlar sayesinde artık bu bölgelerdeki evlere sorunsuz bir şekilde su ulaştırılabiliyor.

MAHALLE MUHTARI MEMNUN

Datça Mesudiye Mahalle Muhtarı Cüneyt Aydeniz, yapılan hat yenileme çalışmaları ve Betçe projesiyle ilgili olarak memnuniyetini dile getirdi. Aydeniz, uzun süreli su kesintileri yaşayan ve su alamayan vatandaşların bu sorunun artık çözüldüğünü belirterek, "MUSKİ tarafından kireç tıkanıkları nedeniyle şebeke hattının boru yenilemesi yapıldı. Mahallemizdeki Damarası ve Mezgit bölgelerinde yaşanan sorunlar çözüldü. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı hizmetlerden memnunuz. Vatandaşlarımız şu anda çok rahatladı" dedi.

Kaynak: İHA