Muğla’nın Marmaris ilçesi ekonomik düğün ve nikah merasimleri dolayısıyla İngilizler tarafından yoğun ilgi görüyor. 

İNGİLİZLER’DEN MUĞLA’DA MUTLULUK GÖZYAŞI

Marmaris'e 11 kilometre mesafedeki İçmeler Mahallesi plajında düzenlenen İngiltere'den gelin damadın aileleri ve arkadaşlarının katılımı ile düzenlenen nikah merasiminde 5 yıllık arkadaşlıklarını evlilik ile taçlandıran genç çift, birlikte çıktıkları ilk tatil olduğu için burada evlenmeyi tercih ettiklerini belirttiler. Babasının kolunda nikah masasına gelen gelini gören damat mutluluk gözyaşlarını tutamazken gelin Kate'in şen kahkahaları, arkadaşları ve ailelerini de mutlu etti.

HAYALİNİ KURDUKLARI DÜĞÜN

En yakın arkadaşlarının nikahlarına şahitlik ettiği, 5 yaşından bu yana Marmaris'e tatile gelen 20 yaşındaki gelin Katey Smith-Jackson ve 5 yıldır arkadaşlık yaptığı 23 yaşındaki damat Jake Jackson ,"birbirimizi çok seviyoruz, ilk defa birlikte tatile çıktık ve bu anı bu şekilde kutlamak istedik. Bizim için çok güzeldi, çok sevdiğimiz Marmaris'te deniz kenarında hayalini kurduğumuz gibi bir düğün oldu" şeklinde konuştular.

"BİZİM ADIMLARIMI TAKİP EDİYOR OLMALARINDAN MUTLUYUZ"

Geçen yıl Nisan ayında İçmeler'de 24 yıllık birliktelik ve 3 çocuktan sonra resmen nikahlanan Mary Louise Ashley ve James Mark Smith çifti de kızlarının mutlu gününde yanlarında olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Anne Mary Louise Ashley, "Kızımın düğününe katılmak gerçekten çok heyecan verici, kızımı bu yeni macerası için kutluyor ve mutluluklar diliyorum. Ayrıca bizim adımlarımı takip etmeleri de ayrıca bizi mutlu etti" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DE NİKAH DAHA EKONOMİK"

Katey ve Jake'in nikahlarını organize eden ve neredeyse 20 yıldır ailenin tatil yaptığı otelin işletmecisi Nevcihan Eren, "Evlenen çiftimizden, gelin hanım beş yaşından beri otelimizde konaklıyor geçen sene annesi babası burada evlenmeyi tercih etmişti aynı zamanda da tatillerini yapıyorlar. Bu sene de kızını evlendiriyoruz. Bizim için çok duygusal çünkü beş yaşındaki halini burada yüzmeyi öğrendiği halini hatırlayınca insan biraz duygusallaşıyor açıkçası çok mutluyuz" dedi.

HEM TATİL HEM DÜĞÜN

İngilizlerin Türkiye'de evlenmeye çok rağbet ettiklerini ifade eden Eren, "İngiltere'deki düğün fiyatları Türkiye'deki fiyatların yarısından daha az. Burada hem tatillerini hem de onlar için önemli olan evliliklerini gerçekleştiriyorlar. Marmaris'te bu konuda çok fazlada rağbet var. Biz de misafirlerimizin isteğini gerçekleştiriyoruz, hem de onların mutlu günlerine ortak oluyoruz" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: İHA