Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) 2024 yılı olağan toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yeniden ANTAB Başkanı seçildi. Böcek, yeni dönemde Antalya turizmini el birliğiyle daha da yukarılara taşımanın öncelikli hedef olduğunu söyledi.

TÜRKİYE EKNOMİSİNE ANTALYA’DAN BÜYÜK KATKI

Böcek, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Antalya'nın her bir ilçesi, mahallesi her bir karışı çok kıymetli önemli. Göreve geldiğim 2019 yılında turizm birliği yoktu. Antalya Büyükşehir Belediyesi önderliğinde ilçe belediye başkanları ve turizmcilerimizle beraber turizm birliğini kurduk 5 yıl görev yaptık. Yeni dönemde turizmcilerle bütün vatandaşlarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Antalya'mız Türkiye'nin turizm başkenti olması nedeniyle kent ve ülke ekonomisine en büyük katkıyı turizm sektörü ile koyuyor. Ülke ekonomisinde 2023 yılında 55 milyar dolar gelirin 20-25 milyar doları Antalya katkı koymuştur. O yüzden bu birlik bizler için kıymetli ve önemlidir." dedi.

MECLİS VEKİLLERİ VE ENCÜMEN ÜYELERİ DE SEÇİLDİ

ANTAB meclisinde ayrıca meclis vekilleri ve encümen üyeleri de seçildi. Meclis 1. Başkan Vekili olarak Mehmet Ali Yılmaz, Meclis 2. Başkan Vekilliğine ise Kerem Kaya Turan seçildi. Divan Katipliklerine Müge Gezginci Ünsal ile Aslı Deniz Ülker Doğrul'un seçildiği toplantıda Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan ve turizmci Kadir Derel encümen üyeleri olarak belirlendi.

KOMİSYON ÜYELERİ DE BELİRLENDİ

Plan Bütçe Komisyonu; Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, Akseki Belediye Başkanı İlkay Akça'dan oluşurken, Kültür ve Turizm Komisyonu'na Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Demre Belediye Başkanı Fahri Duran, Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu ve turizmci Murat Ziya Baykal seçildi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten