Akdeniz Üniversitesi'nin 2022-2023 akademik yılı mezuniyet töreninde, 11 bin 833 öğrenci kep atarak mezun oldu. Törene katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

"İKİNCİ HAYATIMA BU ÜNİVERSİTEDE KAVUŞTUM"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik ederek, aldıkları diplomanın sadece bir üniversite mezunu olmanın değil, aynı zamanda dünya kenti Antalya'nın önemli bir eğitim kurumu olan Akdeniz Üniversitesi mezunu olmanın gururunu taşıdıklarını ifade etti. Pandemi dönemindeki zorluklara vurgu yaparak, bu süreçte hayatının en zor günlerinden birini yaşadığını belirten Başkan Böcek, sevdiklerinden ayrı kalarak 108 gün boyunca ölümle mücadele ettiğini dile getirdi. Başkan Böcek, Akdeniz Üniversitesi'nin değerli hekimleri ve sağlık çalışanlarının çabalarıyla tekrar hayata dönerek ikinci bir şansı üniversitede bulduğunu söyledi. Böcek, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: 

"Pandemi dönemini de beraber yaşadık. Sizler okulunuzdan ayrı kaldığınız dönemde ben hayatımdan sevdiklerimden ayrı kalarak 108 gün ölümle mücadele ettim. Her şey bitti denildiği anda Akdeniz Üniversitemizin başta kıymetli Rektörü Özlenen Özkan olmak üzere çok değerli hekimleri, sağlık çalışanları sayesinde tekrar hayata döndüm. Yani ikinci hayatıma bu üniversitede kavuştum”

A W930291 10

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ