Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Korkuteli Belediye Başkan adayı Saniye Caran'ın Proje Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Kendisini dinleyen Korkuteli seçmenine, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde ilçe genelinde hayata geçireceği çalışmalar ve projelerden bahseden Muhittin Böcek, Korkuteli’nin topuklu efesine kavuşacağını dile getirdi.

KORKUTELİ’NE BİR TESİS DAHA GELİYOR 

Korkuteli’nin sorunlarını tespit ettiklerine değinen Muhittin Böcek, görev süresi boyunca ilçenin sorunlarını ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Kurutma fabrikası ile 250 kişinin istihdam edileceğini, yaz ayları bu sayının 500’ü bulacağını kaydeden Böcek, yeni dönemde ilçeye bir de plastik kasa üretim tesisi kuracaklarını belirtti. 

KORKUTELİ TOPUKLU EFESİNE KAVUŞACAK 

Herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğini vurgulayan Başkan Böcek, “Korkuteli’mizden bir topuklu efe geliyor. Bir de Akseki’de var biliyorsunuz kadın adayımız. İki topuklu efemiz iki kadın adayımız olacak inşallah. Önce ilçesine sonra iline faydalı olacak. Saniye Caran başkanımızın ve meclis üyelerimizin Korkuteli mahalle toplantılarında verdiği tüm sözlerin arkasındayım. İşimiz gücümüz Korkuteli, işimiz gücümüz Antalya olacak” ifadelerini kullandı. 

Saniye Caran Proje Tanıtım

ÇİFTÇİLERE GÜNEŞ PANELİ DESTEĞİ 

16 bin 428 çiftçi ailesine 5 yılda sulamada toplam 165 milyon TL enerji desteği sağladıklarını ve sağlamaya da devam ettiklerini anlatan Başkan Böcek, yeni dönemde de tarımı güneş enerji sistemleri ile destekleyeceklerini, sürdürülebilir enerji kullanımına teşviki sağlamak için çiftçilere güneş enerjili panel desteğinde bulunacaklarını kaydetti. 

Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü! Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü!

CANLI HAYVAN BORSASI 

Antalya dışındaki üreticileri ve erbaplarını Antalya Canlı Hayvan Borsası Kompleksi’nde buluşturarak ticaretlerini şeffaf bir piyasada yapmalarını sağlayacaklarını aktaran Başkan Böcek, “Yetiştiricilere ürünlerini doğru fiyattan pazarlama, alıcılara ise güvenli bir ortamda hayvan temin etme olanağı sunacağımız bir pazar yeri ortamı sağlayacağız. Çevre ve görüntü kirliliğini önleyerek, denetlenebilir ve güvenli bir pazar ortamı oluşturarak, alıcıyı ve satıcıyı bilinen sabit bir alanda bir araya getireceğiz” diye konuştu.
 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN