Antalya'da yaşayanlar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na hazır. Kutlamalar yarın başlayacak ve şehirdeki coşku her yeri saracak. Siyasi figürler de kutlama mesajları yayınlamaya başladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkışının kutlandığı bu önemli gün öncesinde bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN UYSAL 19 MAYIS MESAJI YAYIMLADI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “19 Mayıs 1919, hepimiz için yok olma tehdidinin umuda dönüştüğü muhteşem bir tarih” dedi. Başkan Uysal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a çıkışının kutlandığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Uysal, şunları söyledi:

“19 Mayıs 1919, hepimiz için yok olma tehdidinin umuda dönüştüğü, baskının, işgalin büyük bir ufuk açıklığına evrildiği muhteşem bir tarih. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Her gün 19 Mayıs her yer Samsun.’ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun. Nice 19 Mayıslara.”

Kaynak: Murapaşa Belediyesi-Bülten