Diğer yapım şirketlerine ait en sevilen dizi ve filmlerin yanı sıra; Netflix orijinal içerikleri ile de kataloğunu her geçen ay genişletmeye devam ediyor. Netflix Mart 2024 içerikleri de polisiyeden romantik komediye uzanan yelpazesi ile izleyicileri ekran başına davet ediyor!

Netflix Mart ayı takvimi 2024 yılında da dolu dolu. Sizler için bu ay neler izleyebileceğinizi listeledik!

Netflix Mart Ayi 5

2024 Netflix Mart Dizileri

Yeni başlayan diziler ve devam eden sezonlar ile Netflix izleyicisi bu ay da bir oturuşta bir sezon dizi izleyebileceği içeriklerle baş başa! Aralarında yarışma programı da bulunan dizileri listeledik.

Netflix Mart ayı dizi takvimi 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • 1 Mart – Blood & Water (4.sezon)
 • 6 Mart – Supersex
 • 7 Mart – The Gentleman
 • 7 Mart - Sinyal
 • 13 Mart – Maceracılar
 • 15 Mart – Chicken Nugget
 • 19 Mart – 100 En Güçlü
 • 21 Mart – 3 Cisim Problemi

Bu diziler arasında en çok beklenenleri daha yakından inceleyelim…

Netflix Mart Ayi 6

The Gentleman

Guy Ritchie imzalı entrika ve eğlencenin bir arada olduğu The Gentleman, babasından kalan büyük bir malikanenin, kenevir imparatorluğunun parçası olduğunu öğrenmesi ile başlıyor.

Hile hurdanın ve aksiyonun ön planda olduğu The Gentleman’ın başrollerini ise Matthew McConaughey, Theo James, Kaya Scodelario ve Giancarlo Esposito gibi birbirinden ünlü simalar paylaşıyor.

Netflix Mart Ayi 7

Sinyal

Bir mini dizi olan Sinyal, izleyici kayıp astronot hikayesinin içine çekiyor. 4 bölümlük Sinyal, astronotun dünyaya dönerken hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmasını konu ediniyor. Olayları ilginçleştiren ise Paula isimli astronotun uzayın derinliklerindeyken yaptığı inanılmaz bir keşif oluyor!

Mazbatasını alacağı gün kalp krizi geçiren muhtar vefat etti Mazbatasını alacağı gün kalp krizi geçiren muhtar vefat etti

Netflix Mart Ayi 9

Maceracılar

Hırsız komedisini birkaç kez daha deneyen Netflix, bu konuda oldukça başarılı. Maceracılar ise doğaçlama bir planla hırsızlık yapmaya kalkışan çetenin bu işten sıyrılmasını konu alıyor.

Eğlence ve aksiyonun bir arada bulunduğu Maceracılar’ın oyuncu kadrosunda ise Alfonso Dosal, Ester Ezposito ve Juan Pablo Medina gibi ünlü isimler bulunuyor.

Netflix Mart Ayi 12

Chicken Nugget

Kore yapımı komedi dizisi olan Chicken Nugget, ilginç konusuyla dikkatleri çekiyor. Bir kadının tuhaf bir makineye girmesinin ardından tavuk nugget’a dönüşmesini konu alan dizide eğlence unsurları epey çok.

Kadının normal haline dönmesi konusunda yardımcı olan babası ve bir hayranının yaşadıklarını anlatan diziyi izlemesi keyifli olacak gibi duruyor!

Netflix Mart Ayi 15

3 Cisim Problemi

Dark ve 1899 yaratıcılarının yeni dizisi olan 3 Cisim Problemi, ölümcül tehdit ile savaşan 5 bilim insanının yaptığı yeni keşiflerle dünyayı sarsmasını konu alıyor.

Farkı kıtalar ve dönemlerde geçen bu dizi, tıpkı Dark ve 1899 gibi gizem unsuruna yer veriyor. Başrolleri ise Jess Hong, Liam Cunningham ve Eiza Gonzalez paylaşıyor.

Netflix Mart Ayi 2

2024 Netflix Mart Filmleri

Netflix Mart ayı takvimi 2024 yılında filmle doluyor desek, abartmış olmayız! Merakla beklenen yerli yapımlardan, bir hafta sonu film partisi için ideal olabilecek içeriklere kadar geniş bir yelpaze sunuluyor

İşte, 2024 Mart ayı Netflix filmleri şu şekildedir:

 • 1 Mart – Kuru Otlar Üstüne
 • 1 Mart – Benim Adım Ioh Kiwan
 • 1 Mart – Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu
 • 7 Mart – Damsel
 • 9 Mart – P.S. I Love You
 • 9 Mart – Dehşet Kapanı
 • 13 Mart – Tepki
 • 14 Mart – Romantik Hırsız
 • 14 Mart – Piranha
 • 15 Mart – İrlanda Rüyası
 • 20 Mart – The Mist
 • 22 Mart – Casagrande Ailesi
 • 23 Mart - Okuyucu

Netflix Mart Ayi 16

Kuru Otlar Üstüne

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi olan Kuru Otlar Üstüne, beyaz perdede yayınladığı günden itibaren hem sinema sektöründe hem de sosyal medyada uzun bir süre gündeme oturdu. Bir Anadolu hikayesi olan Kuru Otlar Üstüne, dram türünde karşımıza çıkıyor.

Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici’nin başrollerini paylaştığı filmde, Doğu Anadolu’nun bir köyünde çalışan ve en büyük hayali İstanbul’a atanmak olan öğretmenin taciz ile suçlanması konu edilir.

Netflix Mart Ayi 17

Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu

Uzay temalı içeriklerini her daim güncel tutan Netflix 2024 Mart ayında Bir Astronot’un Sonsuz Yolcuğu adlı filmi de kataloğuna ekliyor.

Chernobyl’in yönetmeni Johan Renck imzalı film, tek başına bir uzay görevinde olan astronotun, görevinin altıncı ayında uzay gemisinde saklanan bir yaratıkla karşı karşıya kalmasını anlatıyor.

Filmin en büyük özelliği ise bu kez insan ile uzaylı arasındaki savaştan ziyade, bu gizemli yaratığın astronotun evliliğindeki sorunları ile yüzleşmesini sağlaması oluyor.

Netflix Mart Ayi 18

Damsel

Millie Bobby Brown’un başrolü üstlendiği Damsel’de, Prenses Elodie’nin görev sorumluluğu ve bilinciyle hareket ederek yakışıklı bir prensle evlenmesi konu ediliyor. Fakat Prensesin kısa bir zaman sonra gelin gittiği kraliyet ailesinin onu kurban olarak seçtiğini öğrenmesi ile sürükleyici bir hikaye başlıyor.

Netflix Mart Ayi 19

P.S I Love You

Kült aşk filmleri arasına yerleşmiş olan P.S I Love You, eşini çok seven ve bir gün onun ölümcül hastalığı olduğunu öğrenen Holly’nin hayata tutunma hikayesin anlatıyor.

Ölümünden sonra Holly’nin hayatını kolaylaştırmak için çalışan Gery, ölmeden önce eşine bir sürü mektup yazarak onun, onsuz da devam etmesini sağlamak ister. Göz yaşlarınızı tutamayacağınız Not: Seni Seviyorum, romantik film arayanlar için birebir!

Netflix Mart Ayi 20

Romantik Hırsız

Romantik Hırsız, Netflix Türkiye’nin orijinal içeriklerinden birisi! Interpol’un Sanat Suçları Birimi’nde çalışan Alin’in peşine düştüğü hırsızın eski sevgilisi olmasını öğrenmesini ve bunun sonucunda verilecek bir kararı konu edinen film, romantik komedi sevenleri epey memnun edecek gibi duruyor.

Netflix Mart Ayi 21

The Mist

Stephen King’in kısa romanından uyarlanan The Mist (Sis), Maine’deki bir kasabada gizemli sis tarafından tutsak kalan kasaba sakinlerini ve bu siste gizlenen yaratıkları anlatıyor.

2024 Netflix mart ayı takvimini paylaştık! Film geceleriniz için tarzınıza uyan içeriklere Netflix’te mart ayından itibaren ulaşabilirsiniz…

Muhabir: Duygu Tekin