Antalya’da görev yapan ve Türkiye genelinde tanınan sosyal medya fenomeni doktorun verdiği beslenme önerisi kilo sorunu yaşayanları oldukça mutlu edecek.  

İŞTAH KESEN O FORMÜL

Kilo fazlalığı olan kişilerin ortak özelliğinin akşam yemeğini çok fazla tüketmeleri olduğuna dikkat çeken Dr. Tamer Gün, akşam yemeğini azaltacak harika tüyoyu şöyle özetledi:

“Akşam yemeğini saat kaçta tüketiyorsanız tam o saatten 1 saat önce bir kasenin içine 3 kaşık süzme yoğurt koyun ve birkaç tane badem atın. Göreceksiniz ki kendinizi çok tok hissedeceksiniz ve akşamları yediğiniz yemeğin 3’de 1’ini yiyerek doyacaksınız.”

Obezite

NASIL İŞTAH KAPATIYOR?

İçerisine 3-5 tane badem atılan bir kase yoğurt nasıl oluyor da iştahı kesiyor ve tokluk hissi veriyor? Dr. Gün bu soruya ise “Yoğurdun içinde protein var. Proteinler tokluk hissi yaratır hem de uzun dönem tokluk hissi oluşturur. Şekerler insülin zıplattığı için hemen sizin acıkmanızı sağlar. Proteinde böyle bir şey yoktur. Yoğurt yiyerek uzun süre tok hissedeceksiniz, şeker dalgalanmanız olmayacağı için akşam da çok fazla yemeyeceksiniz” şeklinde yanıt verdi.

Obezite Obez Şişman

SADECE İŞTAH KAPATMIYOR! AYNI ZAMANDA YAĞ YAKICI

Antalya ve Türkiye’de hastaların yoğun ilgi gösterdiği Dr. Gün açıklamalarını “Bunu yaparken de bir miktar zayıflayacaksınız. Çünkü yoğurdun içinde karnitin var. Karnitin yağ yakımını arttırır. Akşam yemeğinden 1 saat önce bir kase yoğurt içine 3-5 adet badem atarak tüketmek hem tokluk hissinizi arttırarak daha az yemenizi sağlayacak hem de yağ yakacak. Daha ne olsun. Herkes bu yöntemi kullanmalı” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU